Koniec leta neznamená iba návrat k povinnostiam. Je to zároveň ideálny čas na refresh nášho šatníku, v ktorom nesmú chýbať  štýlové, no ľahko kombinovateľné kúsky. Vymeňte letné šaty a šortky za teplé kabáty a svetre, ktoré neodmysliteľne patria k jesenným mesiacom. Inšpirujte sa pri tom najnovšími trendmi z premiérového lookbooku od RESERVED.

Čo by sme mali mať v šatníku počas nadchádzajúcej sezóny?

Minimalizmus. Tento škandinávsky štýl dokonale vynikne v kombinácii so správnymi doplnkami a preto vôbec nemusí byť taký nudný, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Nezabúdajte, že má byť ležérny, ale zmyselný. Jednoduchý a zároveň netradičný.

Pletené šaty, kombinéza a košeľa z umelej kože, monochromatické obleky, tvídový set, kabát so vzorom rybej kosti a bunda uviazaná okolo pása s výraznými náprsnými vreckami je ideálnou voľbou či už idete do práce, do školy, na rande alebo sa na pohár vína s priateľmi.

Základom nadchadzajúcej sezóny je škandinávsky štýl.
Základom nadchadzajúcej sezóny je škandinávsky štýl.
Zdroj: RESERVED

Základom tohto trendu a zároveň celej kolekcie sú geometrické strihy a textúra použitých látok. Výsledný dojem napokon už len pozdivhnite výrazným prvokom v podobe umelej kožušiny, puff rukávov na šatách či pokrčenými nohavicami v kombinácii s ťažkými čižmami. Nebojte sa siahnuť po ružovovom kabáte alebo priehľadnom tope s klasickými džínsami a bielou páperovou bundou, prípadne po výraznom striebornom svetri, ktorý počas teplejších dní kombinujte s ľahkou sukňou.

Farebná jednoduchosť

Paleta farieb v novom lookbooku RESERVED je plná nadčasovej čiernej a bielej, ktorá ide ruka v ruke s jemnou ružovou a sivou. Aj keď môžu farby pôsobiť tlmeným dojmom, všetko vynahrádza textúra materiálov, ktorej dôležitosť spočíva v detailoch ako sú záhyby, prešívanie či hrúbka tvídu.

Lookbook sa nesie v tlmených farbách, nájdete v ňom však aj jemnú ružovú a sivú.
Lookbook sa nesie v tlmených farbách, nájdete v ňom však aj jemnú ružovú a sivú.
Zdroj: RESERVED

Doplnky posunú celý outfit na úplne inú úroveň, a tak na ne rozhodne nazabúdajte. Must-have sezóny budú jodhpurské čižmy s traktorovou podrážkou, členkové, ale aj vysoké čižmy či klasické mokasíny a tenisky, ktoré hravo vynosíte najmä na začiatku novej sezóny.

EMMA tip: Hitom tohtoročnej jesene a zimy bude hobo taška s pletenou textúrou a „kožená“ baretka, ktorá nesmie chýbať v šatníku žiadnej très chic francúzskej dáme.

Must-have kúskom je koženková baretka, ktorá nesmie chýbať v šatníku žiadnej fashionistke.
Must-have kúskom je koženková baretka, ktorá nesmie chýbať v šatníku žiadnej fashionistke.
Zdroj: RESERVED

Modely z lookbooku RESERVED pre jeseň 2020 sú dostupné v predajniach značky a na www.reserved.com.