Náš rozhovor sa začal veľmi tematicky, keď ti kuriér priniesol balík s novým outfitom. Nakupuješ skôr na internete alebo miluješ vybehnúť do obchodov?

Všetko u mňa prebieha veľmi pocitovo. Buď keď mám veľmi dobrú náladu, alebo keď som smutnejšia. Vtedy sú hlavne online obchody na vysokých obrátkach! Vždy sa teším na ten pocit príjemného napätia, čo mi vlastne príde, ako to bude v skutočnosti vyzerať a či mi to sadne. Samozrejme, za tie roky už mám svoje osvedčené obchody, kde viem, že mi sedia strihy aj veľkosti.

Prezradíš teda svoje obľúbené internetové obchody, kde nakupuješ pravidelne?

Už dlhé roky je u mňa na prvom mieste ASOS. Sú tam naozaj krásne a, myslím si, že aj dostupné kúsky. Viem si tam vybrať plavky, letné šaty, skrátka všetko, na čo si zmyslím. Rada to potom kombinujem s drahšími kúskami. Tie sa mi občas podarí uloviť pre zmenu na Farfetch.com. Ale keď už si chcem kúpiť drahšiu dizajnérsku vec, idem radšej do kamennej predajne. Tam si užijem všetok ten „tanček“ okolo toho – porozprávam sa s predajcami a vychutnám si moment kúpy.

Lýdia Czakó

Aká je tvoja obľúbená nákupná destinácia, ktorá ťa svojou ponukou nikdy nesklame?

Rozhodne sú to európske mestá, ktorá navštevujem hlavne kvôli pracovným cestám. Je to dokonalé spojenie príjemného s užitočným. Ak si niečo kúpim, mám na to módnu spomienku, keď sa mi pracovne podarilo niečo úspešne vybaviť. V podstate sa tak odmením!

Kde čerpáš inšpiráciu? Riadiš sa módnymi trendmi a sleduješ ich?

Na mňa to neplatí! Už dlhé roky žijem svoj príbeh a, ako som spomínala, všetko nakupujem pocitovo. Buď sa mi to páči, alebo nie. Veľmi podobné to mám aj pri navrhovaní tenisiek. Neprežila by som moment, keby mi niekto povedal, že kopírujem. Nesledujem ani trendy, ktoré fičia na Instagrame, ten mám vyslovene ako pracovný nástroj. Dokonca som si ho založila len pred časom a naozaj pridám len potrebné záležitosti kvôli práci…

Ak by si mala zhodnotiť svoj šatník, vieš odhadnúť, čo v ňom prevláda? Tipovala by som, že topánky...

Omyl. Jednoznačne to sú šaty! Paradox je, že ich ani veľmi nenosím, lebo nie som šatový typ, ale veľmi by som ním chcela byť. Vyhovuje mi pohodlnejší štýl, čiže rifle a tričko. Musím mať extrémne dobrú náladu, aby som sa dala do šiat.

Keď príde čas na šaty, tak aký štýl? Sexi obtiahnuté alebo sladko romantické?

Na vyzývavé puzdrové šaty určite nie som a necítim sa v nich komfortne. Myslím si, že k môjmu veku sa to ani nehodí. Vyhráva u mňa ženskosť a rafinovanosť. Páči sa mi ukázať, že som žena, v jemnom náznaku a nie všetko prvoplánovo vytasiť.

Ako šaty najradšej kombinuješ? Prezraď jednu vec, ktorá ti k nim nesmie chýbať.

To nemusím ani rozmýšľať – opasok. V rôznych veľkostiach, materiáloch aj vyhotoveniach. Snažím sa tým celý outfit rozbiť alebo, naopak, podporiť. Žiarivým príkladom je outfit s bielymi šatami, ktorý som vám pripravila. Jemné košeľové šaty som doladila opaskom, kabelkou a pohodlnými šľapkami z mojej kolekcie KK shoes. Celé pekne v jednom tóne.

Lýdia Czakó

Máš svoju kolekciu topánok a pridala si k nim tričká s mimoriadne výstižnými nápismi. Hovoria ti z duše?

Rozhodne! „Nemám si čo obliecť!“ je veta, ktorú minimálne raz za život povie každá žena. Šatník mi môže praskať vo švíkoch, stojím pred ním a riešim dilemu, čo si obliecť. To sa mi stáva fakt často. Aj tak sa vrátim k osvedčenej klasike. Preto som tento vtipný ženský problém dala aj na tričko. Tešilo sa naozaj veľkému úspechu. Objednali ho dokonca muži pre svoje polovičky, keďže to musia tiež občas počúvať. Hneď ako si oblečú toto tričko, problém je vyriešený!

Máš svoj recept, ako vyriešiť situáciu, keď si nemáš čo obliecť?

Nedám dopustiť na kombináciu tenisiek, džínsov a trička. Ale pozor, nie obyčajného. Tričko musí byť pre mňa aspoň v niečom efektné a zaujímavé. V jednoduchom tričku by som sa cítila nezaujímavo, nudne.

Ako riešiš situáciu, keď potrebuješ odľahčiť svoj šatník a pár vecí z neho vyradiť? Kam putujú?

Veľmi často robím charitatívne bazáre. Baby si prídu na svoje, tešia sa z nových kúskov a vyzbierané peniaze venujem na dobrý účel. Mám dobrý pocit, že aj keď som občas márnotratná, viem to premeniť na niečo zmysluplné. Niekedy sa mi ťažko vyraďuje, preto mám mnohé veci v šatníku dlhé roky. Nechcem sa ich vzdať, lebo sa mi s nimi spája napríklad príjemný zážitok. Dokonca mám jednu džínsovú košeľu, ktorá má už asi 15 rokov. Je totálne nadčasová a pripomína mi, ako sa veci kedysi poctivo a kvalitne robili. Preto sa jej ešte pár rokov určite nevzdám.

Čítajte viac:

Bývalý futbalista David Beckham starne: Pozrite, prichádza o svoju pýchu!

Kimlička radí: Instabotox na počkanie? Táto tajná appka omladí a hviezdy sú z nej paf

Slovenský sexi herec sa oženil: Pozrite si foto mladomanželov z ich tajnej veselice

Rozprávková svadba: Najznámejšia Talianka sa vydávala v róbe DIOR: Čím tromfla vojvodkyňu Meghan?

Čo všetko ste ešte nevedeli o Kristíne Tormovej Farkašovej? "Som lovkyňa všetkého!"

Dominika Mirgová čelí krutým urážkam od fanúšikov: Za TOTO ju poriadne zvozili!