Sofistikovaná a nesmrteľná modrá ovládne rok 2020! Inštitút farieb Pantone ohlásil farbu roka pod názvom „Classic blue“, čiže hľadajte v odtieňoch medzi kobaltovou a námorníckou a budete in.

Rozhodne to je dobrá správa, pretože je to univerzálna a nesmrteľná farba, ktorá sa hodí ku všetkému a dá sa ľahko kombinovať. „Tento odtieň modrej je nadčasový a elegantný, najmä preto, že je vo svojej podstate veľmi jednoduchý,“ vysvetľuje viceprezidentka značky Pantone Laurie Pressman. „Farba roka 2020 je síce tlmene oslnivá, ale vyvoláva pokoj, vzbudzuje dôveru a vytvára pocit, že spája ľudí. Modrá je totiž farba, ktorú všetci milujú.“

Ako kombinovať modrú

Čo sa týka farebnej palety, siahnite po tónoch kobaltovej, námorníckej, temnej indigo či žiarivej parížskej modrej. Dokonale v nich vyniknú minimalistické strihy, rafinované detaily a farebný akcent vytvoríte pokojne aj doplnkami.

Marc Jacobs: Modrej pristane zladenie so vzormi aj s ďalšími sviežimi odtieňmi.
Marc Jacobs: Modrej pristane zladenie so vzormi aj s ďalšími sviežimi odtieňmi.
Zdroj: Getty images

Vďaka svojej univerzálnosti si módne rozumie s mnohými farbami a viete ju tak rafinovane pozdvihnúť, či naopak stlmiť. Elegantný mix vytvoríte s čiernou, sivou či béžovou. O niečo odvážnejšie budú spolu hrať svieže farby ako je žltá, zelená či ohnivá červená. Tmavomodrú doplňte do outfitu, ak potrebujete dosiahnuť zoštíhľujúci efekt a vďaka tomu vám skvele nahradí čiernu.

Ďalšie inšpirácie, ako nosiť modrú, si pozrite v našej FOTOgalérii