Met Gala sa zvyčajne koná prvý pondelok v máji, ale tento rok bola udalosť odložená kvôli pandémii Preto si najväčšiu noc módy na svojom obvyklom mieste vychutnali hviezdy až uplynulý pondelok večer v Metropolitnom múzeu umenia v New Yorku. Slávnostné podujatie je oslavou najnovšej výstavy s témou „In America: A Lexicon of Fashion“ („V Amerike: Lexikón módy“), ktorá sa verejnosti otvára v kostýmovom centre Anny Wintour 18. septembra. Tu je ochutnávka, ako tému tento rok poňali známe tváre šoubiznisu.

Kim Kardashian

Atraktívna mama štyroch detí to so svojou módnou prezrentáciou myslí vždy vážne. A hlavne keď sa jedná o Met Gala. Najznámejšia z klanu Kardashianiek tento rok mohla opäť spolupracovať s tými najzvučnejšími dizajnérskymi menami na Zemi, ale ona si vybrala toho, kto je jej srdcu zrejme najbližší: bývalého manžela Kanye Westa. Multitalentovaný umelec v súčasnosti propaguje svoj album Donda, no napriek tomu si našiel čas na spoluprácu s hlavným dizajnérom módneho domu Balenciaga Demnom Gvasalia na špeciálnom outfite pre Kim. Prísne tajný projekt je jedným z mnohých, ktoré West s Gvasaliom v poslednej dobe realizujú.

Kim Kardashian sa rozhodla zahaliť od hlavy po päty.
Zdroj: Getty images

Kim sa tak objavila v komplet čiernom outfite doslova od hlavy po päty. Nebolo jej vidieť dokonalú tvár a vo vypasovanom outfite sa črtali len jej ikonické krivky. Dominantou boli nohavice prepojené s čižmami, ktoré sú poznávacím kúskom domu Balenciaga. Jedno je isté, Kim opäť prekvapila. Tak ako to len ona vie...

Spoznali by ste pod maskou Kim Kardashian?
Zdroj: Getty images

Rihanna

Módna ikona síce dorazila na červený koberec ako posledná a všetci sa nevedeli dočkať jej outfitu. A šokovala tak, ako to len ona vie. Aj ona stavila na kreatívnu tvorbu dizajnéra Balenciaga ako Kim a predviedla sa objemnej prešívanej róbe, ktorú doplnila beanie čiapkou. To dokáže naozaj len Rihanna... Spoločnosť jej robil partner ASAP Rocky, ktorý sa zahalil do prešívanej patchworkovej deky. Tú neskôr zhodil a ukázal štýlový oblek.

ASAP Rocky a Rihanna
Zdroj: Getty images

Jennifer Lopez

Tému tohtoročného Met Gala zobrala najvážnejšie speváčka J.Lo, ktorá oslovila na vytvorenie slávnostného look ikonického amerického dizajnéra Ralpha Laurena. Ten stelesnil do róby naozaj všetky prvky tradičného kovbojského štýlu, ale s noblesou, ako to len on vie.

Jennifer Lopez v šatách Ralph Lauren.
Zdroj: Getty images

Look doplnili výrazné kovové vintage šperky z archívov Ralpha Laurena. A samozrejme, že nechýbal ani klobúk!

Jennifer Lopez v šatách Ralph Lauren.
Zdroj: Getty images

Pozrite si všetky celebritné róby v našej FOTOgalérii. Verte, je sa na čo pozerať!