Celebrity sa prešli po červenom koberci na oslavu otvorenia novej výstavy múzea „In America: Anthology of Fashion“, ktorá zažiari v Metropolitnom múzeu umení v New Yorku. Veľkolepú výstavu otvoril ikonický večer a pre návštevníkov bude dostupná od soboty a budú si môcť vychutnať to najlepšie z americkej módy. Výstava bude prezentovaná v 13 amerických dobových miestnostiach v múzeu a budú v nich vystavené dizajnérske diela od amerických dizajnérov Billa Blassa, Brooks Brothers, Lloyda Kiva New a ďalších.

Pozornosť sa vždy upriamuje hlavne na outfity celebrít,v ktorých dorazia. Každý rok sa určí téma a tento rok je naozaj honosná. „Gilded glamour“ („Pozlatený pôvab“) sa spája s historickým obdobím mesta New York „pozlátený vek“ trval od roku 1870 do roku 1890. Tento termín vytvoril Mark Twain a označuje obdobie prosperity, industrializácie a rastu. A preto večer dominovali hlavne zlaté metalické odtiene. Najzaujímavejšie však na móde téme je, že každý dizajnér čerpal inšpiráciu k téme po svojom. Niektorí sa inšpirovali architektúrou a prevtelili ju do dych berúcich rób, iní si uctili históriu a kultúru mesta New York. Pozrite si outfity, v ktorých hviezdy dorazili!

Blake Lively

Herečka neostala nič dlžná svojej láske k móde a ako je už pre ňu tradíciou, na prestížnom večery vyrazila dych.  Práve ona sa nechala inšpirovať jedinečnou architektúrou New Yorku a vzdala hold mestu, v ktorom žije. Róbu, ktorá sa zapíše do histórie Met Gala, jej vytvoril módny dom Versace a podľa slov herečky, opäť sa prekonali. Róbou vzdala hold Soche slobody, ktorá je symbolom New Yorku a prekvapila aj zmenou priamo na schodoch múzea.

Blake Lively v róbe Versace.
Zdroj: Getty images

Šaty v bronzovom odtieni zdobili aplikácie, ktoré vytvárali motív, ktorý nájdete na Empire State Building. Socha slobody bola pôvodne bronzová a postupom rokov zoxidovala a teraz ju už poznáme v svetlozelenej farbe. A to využila aj Blake a na schodoch múzea zrazu dramaticky zmenila farbu šiat a za pomoci asistentov rozprestrela opulentnú vlečku v kontrastnej farbe a vymenila aj rukavice.

Blake Lively v róbe Versace.
Zdroj: Getty images

Premena bola neskutočná a keďže Blake je detailistka, vyhrala sa aj so šperkami. Jej dvorná šperkárka jej vytvorila korunku na mieru, ktorá je vernou kópiou tej, čo má Socha slobody – od 7 lúčov, ktoré symbolizujú 7 kontinentov a 7 morí až po 25 kameňov, ktoré kopírujú počet okien na korune Soche slobody.

Hailey Bieber

Manželka Justina Biebera sa objavila na červenom koberci sama a pôsobila doslova anjelsky. Hailey sa pre zmenu inšpirovala ikonickou modelkou Jerry Hall a look jej na mieru vytvoril módny dom Saint Laurent. Biele saténové šaty a lá nočná košieľka doplnili štólou z peria a čiernymi pančuškami.

Hailey Bieber
Zdroj: Getty images

Outfit z ich haute couture prehliadky z roku 2002 vtedy predviedla Jerry Hall.

Yves Saint Laurent Haute Couture kolekcia 2002.
Zdroj: Getty images

Kim Kardashian

Teória fanúšikov sa naozaj potvrdila a na červený koberec múzea tento rok ako posledná vtúpila Kim Kardasian. Tá mala pred sebou veľkú úlohu, keďže si vybrala šaty Marilyn Monroe, ktoré sa nedali upraviť, prezradila, že musela schudnúť 7 kilogramov za 3 týždne. Tomu sa povie odhodlanie a nakoniec sa jej to podarilo. Viac si o šatách, ktoré mala na sebe, môžete prečítať TU.

Kim Kardashian v róbe za 5 miliónov dolárov.
Zdroj: Mike Coppola

Všetky outfity z Met Gala si môžete pozrieť v našej FOTOgalérii. Zaručujeme, že je sa na čo pozerať!