V módnych kreáciach značky zvučného meno sa včera večer objavilo niekoľko celebrít a naozaj sa bolo na čo pozerať. Avšak jedna róba bola výnimočná a lámala rekord. Zažiarila v nej herečka a režisérka Regina King a je to róba naozaj hodná Oscara. Toho módneho. Máme pre vás totiž zopár neuveriteľných čísiel, ktoré sú s róbou spojené. A padali naozaj rekordy!

Za módnymi outfitmi úspešnej herečky už dlhé roky stoja jej dvorní stylisti Wayman Bannerman a Micah McDonald, ktorí na záver sezóny udeľovania filmových cien oslovili toho najpovolanejšieho. Za dych berúcou róbou stojí sám kreatívny riaditeľ módneho domu Vuitton Nicolas Ghesquière. Ten sa postaral o naozaj veľkolepé ukončenie sezóny a pre herečku doslova vysníval róbu, ktorá zlomila rekord v ateliéroch francúzskej značky.

Bledomodrú saténovú róbu zdobili tisícky aplikácii.
Zdroj: Gregoire VIEILLE/VOGUE

Keď si totiž róbu zhmotníme do čísiel, tak tie sú naozaj fascinujúce a miestami až neuveriteľné. Šaty vznikli v priebehu 140-hodinového procesu a v ateliéri Vuitton padol rekord v počte použitých kryštálikov Swarovski, ktorými róbu vyzdobili. Na povrchu šiat sa zalesklo 62-tísic flitrov, 3 900 svetlých kryštálikov a 4 500 tmavých kryštálikov, ktoré boli spojené do takmer 80 metrov trblietavých retiazok ručne prišitých na róbu.

Každý detail a ozdoba na róbu ručne prišili v ateliéri Vuitton.
Zdroj: Gregoire VIEILLE/VOGUE

Nádherná silueta dokonale zvýraznila krivky Reginy King a bezpochyby sa táto róba zapíše ako jedna z najkrajších všetkých čias. „Chceli sme priniesť niečo špeciálne, čo pozdvihne náladu. Po všetkom, čo sme si v uplynulom roku prežili, sme chceli vytvoriť nádherné spomienky, ktoré si budú ľudia pamätať, inšpirujú sa nimi alebo sa o nich budú rozprávať so svojimi priateľmi a rodinou. Boli sme dojatí správami a pozitívnymi reakciami od ľudí, a aj preto chceme prispieť k niečomu povznášajúcemu.,“ prezradili stylisty magazínu Vogue.  A my môžeme len potvrdiť, že na túto róbu budeme ešte dlho spomínať. 

Regina King bola v róbe Vuitton ozdobou večera.
Zdroj: Instagram/iamreginaking

Páči sa vám róba z dielne módneho domu Louis Vuitton