1. Vysoké podpätky, v ktorých nevie chodiť

Nie je nič horšie, ako žena, ktorá je síce od hlavy po päty nahodená a má krásne ihličky, ale chodí v nich ako kačka. Kníše sa z boka nabok, rozhadzuje pri tom rukami, aby nestratila rovnováhu a potom vyzerá komicky. Ak sa teda rozhodnete staviť na „štekle“, najskôr si chôdzu doma natrénujte doma. Tak, že si na podlahe predstavíte neviditeľnú čiaru a budete po nej kráčať. S vystretou hlavou aj ramenami. A ak si príliš vysoké podpätky netrúfate, nezabudnite, že existujú aj menej vražedné podpätky vo forme štvorca, ktoré sú túto sezónu aj veľkým hitom. A sú oveľa pohodlnejšie.

2. Hnedé pančuchy

Tie by ste mali zo svojho šatníka nemilosrdne vyhodiť, pretože vytvárajú „babkovský“ dojem a pokazia aj ten najdokonalejší outfit. Ak si odtieňom svojich siloniek nie ste istá, vždy si ich porovnajte s vlastným odtieňom pokožky, na ktorý by sa mali čo najviac podobať. A čo je ešte horšie, hnedé silonky sa niekedy na slnku lesknú, čo je len pokračovaním tejto módnej katastrofy. Ok, chodiť s holými nohami, keď je vonku chladno, nie je najlepšie riešenie, ale ak silonky, tak jedine čierne alebo nenápadné telové. Také, že na prvý pohľad nebude vidieť, že ich vôbec máte.

Bepon

3. Džínsy s nízkym pásom

Tento módny trend je, našťastie, už niekoľko sezón nemilosrdne out, no ak by niektorej z vás predsa len napadlo dať si takéto džínsy na seba, myslite na to, že nie je nič horšie, ako keď vám spod opaska vykukuje spodná bielizeň. A ak sa ich predsa len neviete vzdať, potom si k nim oblečte aspoň dlhú košeľu či voľné tričko, ktoré ten nízky pás zakryjú.

archív

 

4. Od hlavy po päty v čiernej

Samozrejme,  dobre vieme, že čierna je stávka na istotu a že malé čierne musí mať v šatníku každá. To však neznamená, že sa zmeníte na sicílske vdovy a všetky farby vyradíte zo šatníka. Čierna je síce dobrý módny spojenec, ale ak jej je priveľa, dokáže uškodiť, lebo nemilosrdne zvýrazňuje vrásky a nedokonalosti pleti. Ak si teda na seba nabudúce dáte čierne šaty alebo overal, dodajte outfitu trošku farieb pomocou farebných náušníc či náhrdelník.

Shutterstock

5. Otvorené topánky bez pedikúry

Len čo vykukne slnko, hneď máte chuť obuť si sandále alebo topánky s otvorenou špičkou? V poriadku, ale myslite na to, že ukazovať nohy bez dokonalej pedikúry je naozaj veľké módne faux pas. Nalakované nechty, upravená koža v na prstoch aj pätách by mala byť v tomto prípade pre ženu takou samozrejmosťou ako večerné odlíčenie. A nie, ani domáca pedikúra žene netrvá dlhšie ako dvadsať minút, aj s nalakovaním nechtov, takže na to myslite vždy, keď si budete obúvať svoje obľúbené sandáliky.

Shutterstock

6. Silikónové ramienka

Aj my v EMME o tom píšeme už celé roky, a predsa sa stále nájde dosť žien, ktoré tieto čudesné plastové ramienka podprseniek nevyhodili do koša. A stále ich nosia, dokonca aj vtedy, keď kedysi priesvitný plast chytí nechutný žltkastý nádych. Nie, podprsenku so silikónovými ramienkami si správna štýlová baba nikdy, naozaj nikdy neoblečie. Lebo vie, že dnes jej oveľa lepšiu službu urobia pušapky a podprsenky, ktoré majú odnímacie ramienka a aj bez nich dokonale držia tvar prś,

archív

 

7. Nesprávna veľkosť

Nemáte ideálnu konfekčnú veľkosť a tak tajne dúfate, že tých pár kíl navyše zakryje o číslo väčší sveter. Nezakryje, práve naopak, opticky sa postará, že budete vyzerať ešte objemnejšie, prípadne vám dodá taký ten zanedbaný vzhľad. Naopak, ak je oblečenie príliš malé a tesné, vytvára vám to na tele nepekné záhyby, vďaka ktorým môžete vyzerať ako jaternička. Pozor aj na správnu veľkosť spodnej bielizne, pretože ak máte na sebe príliš malé či úzke nohavičky, pod sukňou či pod nohavicami je to vidieť a nepôsobí to práve vkusne.

archív

8. Doplnky v rovnakej farbe ako outfit

To možno kedysi robili naše mamy či staré mamy, ale dnes sa kombinácia -od hlavy po päty v jednom odtieni, vážne nenosí. Preto, že je to nudné, preto, že je to nemoderné a preto, že každý outfit si zaslúži trošku šťavy. A jedno, či v podobe farbenej kabelky, topánok alebo šperkov. Doplnky sú tu predsa na to, no nie?

archív

Čítajte viac:

Farebné vlasy pre každého

Meghan Markle si na drahé kúsky nepotrpí: TOTO kúpite za pár šupov!

Okopírujte stylingové triky celebrít: Uberiete si pár kilogramov a budete pôsobiť chic!

Móda na náladu? Áno, oblečenie, ktoré nosíme, ovplyvní, či sa cítime super alebo máme deň blbec

Ako správne nakupovať oblečenie? Nerecyklujeme iba plast, ale aj módne kúsky