Bye, bye crop top!

Táto jar bude o niečo viac sexi. Skrátené topy vo veľkom nahradili podprsenky, ktoré sa doslova predrali spod trička na výslnie. Viacerí dizajnéri predviedli odvážne kombinácie, kde je v hlavnej úlohe podprsenka. Idete do toho?

Pruhovaná mánia

Nesmrteľný vzor hrá na všetky smery. Bláznivú geometriu zvládnete ľahko, odvážte sa nosiť naraz zvislé aj vodorovné pásiky.

Vo veľkom štýle

Táto veľkosť kabelky bude snom každej ženy. Do XXL kabeliek sa vám určite všetko zmestí. Aj keď v nej nič nenájdete, budete vyzerať ako niekto, kto vie, čo sa nosí.

Louis Vuitton : Runway - Paris Fashion Week - Womenswear Spring Summer 2020
Louis Vuitton : Runway - Paris Fashion Week - Womenswear Spring Summer 2020
Zdroj: Pascal Le Segretain

Udržateľnosť sa nosí

Najnovšie mnohí návrhári do svojich kolekcií zapojili vážnu a diskutovanú tému udržateľnosti módy. Najlepším príkladom idú tí, ktorí už roky hovoria o životnom prostredí a vyvíjajú udržateľné módne úsilie, trebárs Vivienne Westwood či Stella McCartney, a čoraz viac sa k nim pridávajú ďalšie mená.

Francúzska dizajnérka Marine Serre tvrdí, že recyklácia by mala byť pravidlo a nie výnimočnosť a jej najnovšia kolekcia stelesňovala víziu sveta po apokalyptickej klimatickej kríze. Natasha Zinko zase vytvorila kolekciu predovšetkým z pozostatkov z predchádzajúcich sezón a z látok zo sekáčov.

Ukáž plecia

Odhalené plecia valcujú jarné kolekcie aje to skvelý spôsob, ako rafinovane nechat vyniknút ženskost. Vyberte si asymetrické strihy so spustenými rukávmi alebo sa nechajte zlákat srdieckovým a lodickový výstrihom. V každom prípade budete vyzerat skvele

Double trouble

Populárny colorblocking dostal na jar novú tvár a teraz to módne značky vyriešili šikovne. Trend „dve farby a dosť“ ovládol prehliadkové móla, vďaka ktorému si skvele vyfarbíte jarný šatník. Hravý look môžete farebne dotvoriť doplnkami aj šperkami tón v tóne.

Tieto kúsky budú hitom roku 2020.
Tieto kúsky budú hitom roku 2020.
Zdroj: GettyImages, Archív

Košeľa v hlavnej úlohe

Toto retro nás baví. Výrazný špicatý golier rafinovane zahrá navrchu saka aj kardigánu.

Funkčnosť je in

Strohý strih, zapínanie až ku krku a moderný úzky golier. To všetko sú poznávacie prvky edgy košele, ktorú budete milovať.

Romantická duša

Nadýchané riasenie v mixe s kvetmi a mašľami sú ten pravý kľúč k nežnému a ženskému looku.

Pastelka

Spestrite svoje outfity sladkými odtieňmi, ktoré sa vám ľahko budú mixovať na každú príležitosť.

Výrazné pastelové farby nesmú vo vašom šatníku chýbať.
Výrazné pastelové farby nesmú vo vašom šatníku chýbať.
Zdroj: GettyImages, Archív

Neónová dúha

Výrazná a svietivá paleta sa opäť vracia na módne výslnie. Vytvorte si monochromatický look v jednej farbe alebo pridajte ďalšie farebné bláznovstvá. Tu sa medze nekladú!

S kožou na trh

Na prvý pohľad ide možno o materiál, ktorý dominuje zimnému šatníku, ale svoje miesto si nájde aj v jarnej výbave. Najmä ak je odetý do sviežich odtieňov. A je len na vás, či si vyberiete kožu alebo koženku, výsledok bude neskutočne šik.

Na hrane

Topánky s hranatými špičkami nikam neodchádzajú ani na jar a leto. Členkové čižmy vymeňte za geometricky presné sandáliky či lodičky so strohým tvarom. 

Oversized okuliare

Na veľkosť záleží. Minimálne pri výbere okuliarov. Mikrookuliare vo veľkom zatienia naozaj maximodely v rôznych extravagantných tvaroch. Váš pohľad vďaka nim získa úplne iný level!

Slnečné okuliare: Čím väčšie, tým lepšie!
Slnečné okuliare: Čím väčšie, tým lepšie!
Zdroj: GettyImages, Archív