Ak si neviete rady s výberom róby, stavte na istotu v podobe minimalistického strihu a výraznej farby. Červená alebo čierna sú farby, ktoré pristanú každému typu pleti či farbe vlasov. Treba len zvoliť správny odtieň. Aj keď si myslíte, že v čiernej alebo červenej bude na plese každá druhá, ste na omyle. Práve preto, že si to každá žena myslí, tieto dve farby sa počas plesovej sezóny neobjavujú v takom hojnom počte, ako by ste čakali.

Ak chcete byť doslova hviezdou večera, zvoľte trblietavé šaty s flitrami alebo krištálikmi. Nezabúdajte, že v plesovej móde sa trendmi riadiť netreba, pretože neexistujú. Platí pravidlo, že šaty sa vám farebne a strihovo musia hodiť a vystihovať vašu osobnosť. Dôležité je, aby ste sa v nich páčili predovšetkým sama sebe. Čo sa doplnkov týka, narábajte s nimi opatrne. Radšej sa riaďte heslom – menej je viac. Stačí jeden šperk, buď náušnice, alebo náhrdelník. Kabelka musí byť vždy malá do ruky. Spoločenská obuv má tiež svoje pravidlá. Keďže na ples sa chodí predovšetkým tancovať, mali by ste zvoliť sandáliky. No toto pravidlo už dávno neplatí a na ples sa môžete vybrať aj v elegantných lodičkách. Dôležité je, aby mali tenký podpätok.

Pozor však aj na najväčšie chyby! Viete, ktoré to sú?

Takto sa kráľovnou plesu určite NESTANETE:

  1. Pokrčené šaty – vaša róba by sa nemala zbytočne krčiť. Pôsobí to rušivo a pokazí to celkový dojem.
  2. Plastové ramienka – to je jedným z najväčších faux pas. Ak máte korzetové šaty bez ramienok, žiadnu podprsenku nepotrebujete. Korzet všitý v šatách ju plnohodnotne nahradí.
  3. Cenovky na topánkach – pozorne si skontrolujte podrážky vašich nových topánok. Nikto nemusí vedieť, koľko stáli ani či boli z výpredaja.
  4. Všetkého veľa – výrazné šaty, prehnaný účes, nápadné líčenie. To všetko z vás spraví chodiaci cirkus. Držte sa hesla, že menej je viac.
  5. Ples nie je pláž – vysoké rázporky a hlboké výstrihy si nechajte na leto. Na plese by ste pôsobili zbytočne
    vulgárne.
  6. Spotené šaty – ak sa príliš potíte, zvoľte šaty tmavej farby alebo ideálne čipku. Vtedy spotené fľaky nevidno.

Vo FOTOgalérii si pozrite, ktoré kúsky by vám nemali chýbať!