Či už sa prominentná dvojica objavila spolu na červenom koberci, alebo Amal vyrazila do práce, vždy je zárukou, že bude dokonale zladená. Jej elegantný, a zároveň veľmi pútavý štýl, pôsobí mimoriadne nadčasovo. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých fashion momentov v podaní Amal, ktoré upútali pozornosť.

Ikonické svadobné šaty

Amal má veľmi blízke a priateľské vzťahy s viacerými slávnymi dizajnérmi. Preto všetci fanúšikovia netrpezlivo očakávali, kto ju oblečie na jej veľký deň v roku 2014. A stavila na skutočného maestra. Jej svadobná róba sa napokon zapísala do módnej histórie a patrí k jedným z najkrajších, aké kedy dizajnér Oscara de la Renta navrhol. Bola vytvorená špeciálne pre brunetku a jej cena sa vyšplhala na neuveriteľných 380 000 dolárov.

Amal Alamuddin v róbe za 380 000 dolárov.
Zdroj: Getty Images

Efektné topánky

K jej elegantnému štýlu si Amal vie dopriať aj malý úlet. A to najčastejšie v podobe efektných topánok či lodičky. Je to naozaj skvelý trik, ako pridať celkovému outfitu šmrnc a jemne upútať pozornosť. Ideálne vyniknú pri minimalistických kombináciách v neutrálnych farbách.

Topánky a kabelka v efektnej farbe či vzore patria k obľúbeným kúskom štýlovej právničky.
Zdroj: Getty images

A dokonca prekvapila lodičkami v rozdielnych farbách. Tie originálne vynikli práve pri šatách s minimalistickým strihom a jemne ružovej farbe.

Farebne rozdielne lodičku zaujímavo zahrajú v outfite.
Zdroj: Getty images

Žiarivé farby

Amal si vďaka svojmu povolaniu musí udržiavať elegantný štýl, ale napriek tomu nedá dopustiť svieže farebné odtiene, ktoré kombinujte navzájom. A vždy jej to dokonale vyjde. Je to tip, ktorý sa od nej určite oplatí odkopírovať. Elegantné oblečenie totiž nemusí byť vôbec nudné. Zamerajte sa na výber vyslovene kontrastných tónov, ktoré dotvoria žiarivý celok.

Žltá a fialová nádherne zažiaria.
Zdroj: Profimedia.sk

Ďalšie inšpiratívne outfity Amala Clooney si vychutnajte v našej FOTOgalérii. Sekne jej to na ulici aj na červenom koberci. 

Páči sa vám štýl obliekania Amal Clooney?