1. Klasický ocot na bielu farbu

Biela je farba, ktorá nikdy nevyjde z módy a dizajnéri na ňju prisahajú každä sezónu. Má to však chybičku krásy. Lebo čím viac nosíte biele tričká, košele, džínsy či šaty, tým viac je to na nich vidieť. Tu škvrna od jedla, tak fľaky od potu a čím viac ich periete, tým viac strácajú žiarivý odtieň, a potom vyzerajú ako bez života. Ale naše staré mamy na to majú osvedčený trik, ktorý sa vola kuchynský ocot. Áno, taký ten klasický biely ocot, ktorý nalejete do kávovej šálky, vlejete do bubna pračky a hop. Vaša biela košeľa bude ako nová.

Instagram

2. SOĽ na výrazné farby

Ste ten typ baby, ktorá miluje výrazné farby a v skrini máte kopu červených šiat, žltých topov alebo zelených košieľ? To ej síce super, veď farieb nikdy nie je dosť, ale naozaj vaše oblečenie zostáva krásne žiarivé aj po opratí? Nie, toto nie je reklama, len obyčajná otázka. Lebo problém je v tom, že výrazné farby po čase vyblednú, získajú šedivý nádych a prestanú žiariť tak, ako v momente, ste si ich kupovali. A s týmto si poradí obyčajná soľ. Napustite si do lavóra alebo do vane studenú vodU, pridajte kávovú šálku soli a oblečenie vložte do tohto kúpeľa. Nechajte vysušiť a zistíte, že farby okanžite získajú druhý dych. Soľ sa totiž postará o to, že farba sa na látke dlhšie udrží a nezmyje sa ani po ďalšom vypratí.

Instagram

3. PULÓVER, ktorý škriabe? Do mrazničky s ním

Keď sa vonku ochladí, začíname zo skríň vyťahovať teplé svetre a pulóvre, ktoré na počkanie zahrejú. A tie najteplešjie pulóvre sú upletené z vlny, mohéru, kašmíru či angory. Že také odmietate nosiť, pretože nepríjemne škrabú a hryzú? S tým je teraz koniec, stačí, ak si vlnený pulóver zabalíte do igelitového vrecka a vložíte do mrazničky, až potom ho operiete v pračke Nie, to nie je vtip, ale dobrý trik, ktorý proti škrabaniu a hryzeniu účinne zaberá.

Instagram

4. Žuvačka na džínsoch? Zaberie kocka ľadu

Bola raz jedna žuvačka, ktorá sa zákerne prilepila na vaše obľúbené džínsy. Alebo na rukáv milovaného svetra. Čo s tým? Nemusíte ju zoškrabávať nožíkom a riskovať, že urobíte dieru do sveta (pardon, do oblečenia). Úplne postačí, ak tento kúsok oblečenia vyčistíte kúskom ľadu, ktorý žuvačku z látky dokonale odstráni. Žuvačková hmota totiž pôsobením ľadu stvrdne a bez problémov ju z džínsov zlúpnete.

Instagram

5. Šmuha od mejkapu? Na to funguje alkohol

Určite to poznáte. Už ste nahodená, perfektne nalíčená aj učesaná, čiže krásna ako už dávno nie. Lenže v poslednej chváli, doslova minútu pred odchodom, zmeníte názor a poviete si, že sa prezlečiete. Že to chce iný outfit a že namiesto bieleho trička si radšej chcete obliecť tie ružové šaty. Lenže hups, ako si ich naťahujete cez tvár, v oblasti krku na látke zostane šmuha od mejkapu. Prvým riešením je odličovacie mlieko alebo micelárna voda, ktorá dokáže odstrániť šmuhu, ak nie je príliš silná. Ak to nezaberie, nastupuje druhá zbraň..90 percentný alkohol, ktorým treba navlhčiť tampón a šmuhu pošúchať. Ak by ani to nepomohlo, skúste použiť marseillské mydlo a oblečenie oprať v pračke. A úre takého prípady vizážisti odporúčajú super trik – ak ste už nalíčená, pri prezliekaní si tvár zakryte šatkou, prípadne igelitovou taškou. Áno, je to smiešne, ale pomáha to.

Instagram

Čítajte viac:

Ako správne nakupovať oblečenie? Nerecyklujeme iba plast, ale aj módne kúsky

Kimlička radí: Vyskladajte si outfit na všetky príležitosti. Postačí vám len týchto 5 kusov oblečenia!

5 skvelých trikov, ako sa zoštíhliť oblečením: Budete vyzerať chudšie

Módnej značke Balenciaga úplne preplo: Táto trash fashion má byť in?

Prichádza nový trend: Namiesto obyčajných kabeliek noste radšej TOTO!