Speváčka Kristína Tran, ktorá v minulosti pôsobila pod umeleckým menom Layla, spolupracovala s takými menami ako Majk Spirit, Separ, či Addis. Vydáva albumy, koncertuje s kapelou a vystupovala na mnohých hudobných festivaloch. A i keď hudbu miluje, svoju kreativitu naplno využíva aj v módnej sfére.

Kúsky od Kiky má v šatníku Tina, Dara Rolins, tanečníčka Lady Mel, Majk Spirit či herec Števo Martinovič.
 

Zhruba päť rokov sa intenzívne venuje háčkovaniu a pleteniu. „Zo začiatku som háčkovala len tak zo záľuby, po robote do noci. Keď mi začali objednávky pribúdať, rozhodla som sa, že to skúsim naplno,“ spomína Kika, ktorá má po otcovi vietnamské korene.

Kristína rada nosí kúsky, ktoré si sama vyrobí.
Zdroj: Katarína Hoffmann Šlesárová


A práve z vietnamčiny si požičala aj názov svojej módnej značky. „Soay znamená vo vietnamčine mango. Volala ma tak rodina z otcovej strany, keďže som ho pri svojej prvej návšteve Vietnamu jedla doslova od rána do večera. A odpadla som, keď som zistila, že je to aj druh škótskej ovce, z ktorej je kvalitná vlna,“ usmieva sa exotická kráska a považuje to za priam osudové.

Speváčka Kristína Tran nedávno krstila svoje nové EP Transmission.
Zdroj: Andrej Hrusovsky


Basic kúsky vo svojom šatníku tak Kika posledné roky dopĺňa vecami z vlastnej dielne. Nakupovaniu príliš neholduje, veľa kúskov si totiž už vie vyrobiť sama. Najčastejšie si vraj podáva kľučku s galantériami a predajňami s metrovým textilom. „Do budúcna by som mala rada aj svoj obchodík, prípadne showroom,“ netají sa šikovná návrhárka, ktorej modely už teraz nosia mnohí jej kolegovia z umeleckej brandže. Kúsky od nej má v šatníku Tina, Dara Rolins, tanečníčka Lady Mel, Majk Spirit, herec Števo Martinovič a aj samotnú Kiku môžete stretnúť oblečenú v jej vlastnej tvorbe. Sama sebe je totiž najlepšou reklamou. Ak ju niekedy stretnete, už sa jej nemusíte pýtať, odkiaľ má ten super háčkovaný top či šaty. Budete to presne vedieť.

Pozrite si celý rozhovor s Kristínou Tran, kde prezradila o svojej záľube viac.

Ako vyzerá šatník Kristíny Tran a aké poklady v ňom ukrýva si prečítajte v aktuálnom čísle magazínu EMMA, kde nájdete veľký rozhovor v rámci rubriky Môj štýl s touto talentovanou speváčkou a návrhárkou.

Toto vás čaká v novej EMME.
Zdroj: archiv