Krásna brunetka nie je v umeleckej brandži žiadnym nováčikom. Nemala ani dvadsať rokov, keď získala titul Miss sympatia v súťaži krásy Miss Universe. To jej otvorilo dvere do sveta šoubiznisu, fotila svetové módne kampane a aktívne sa popri tom venovala tancu aj choreografiám. Odtiaľ už bol len krôčik k herectvu a Betku si možno pamätáte zo seriálu Panelák.

Na Slovensku som mala pocit, že to, čo robím, nikto neberie vážne. Pocítila som úplné vyhorenie a Praha ma doslova zachránila.
Alžbeta "Zea" Ferencová

Šťastie skúšala aj v talentovej súťaži, kde sa stala súčasťou dievčenskej skupiny Forsomeone. „Vždy som vedela, že k tancu patrí hudba, spev aj zdravá dávka exhibicionizmu. S babami z Forsomeone sme zažili veľmi pekné chvíle, no asi po troch rokoch sme šli každá vlastnou cestou,“ spomína speváčka, ktorá za svoj exotický zjav vďačí rómskym koreňom a je na ne veľmi hrdá.

Nemala ani dvadsať rokov, keď získala titul Miss sympatia v súťaži krásy Miss Universe.
Zdroj: Ivan Kašša

Momentálne je už šesť rokov jej domovom Praha, no predtým pendlovala medzi Bratislavou, Parížom a chvíľu dokonca rozmýšľala aj nad tým, že sa presťahuje do Berlína. „Na Slovensku som mala pocit, že to, čo robím, nikto neberie vážne. Pocítila som úplné vyhorenie a Praha ma doslova zachránila. Až tam som sa znovu nadýchla,“ vraví rodená Prešovčanka, ktorá začala vystupovať pod pseudonymom Zea a naplno sa venuje hudbe aj spevu.

Alžbeta Ferencová ako prichádza na priamy prenos Miss Slovensko 2021.
Zdroj: MARTIN DOMOK

Počas druhej vlny korony vydala debutový album Burning Light, ktorý má svetový zvuk. A svetovo vyzerajú aj Zeine outfity, v ktorých sa objavuje na spoločenských akciách, vystúpeniach alebo sa fotí na Instagram. Tvrdí, že miluje najmä streetwear kúsky, no vie sa premeniť aj na naozajstnú femme fatale. „Milujem nohavice s vysokým pásom, dámske obleky aj kvalitné tričká a košele. Dlhé šaty väčšinou vytiahnem zo skrine na jeseň, keď ich skombinujem s členkovými čižmami a trenčkotom. Momentálne sa u mňa nájdu hlavne kúsky od Carhart Wip, Samosoe Samsoe, Dickies a Mango,“ vymenúva Zea, ktorá s pribúdajúcim vekom prehodnotila svoj postoj k móde aj k vizáži.

Alžbeta na krste CD rapera Vladisa.
Zdroj: MICHAL SMRCOK

„Keď som mala osemnásť rokov, bez podpätkov, bez mejkapu a dokonalých vlasov som nevytiahla päty z domu. Všetko som musela mať dokonale zladené. Čím som staršia, tým menej sa maľujem a radšej stavím na pohodlie.“ Posledné dva roky nakupuje oblečenie takmer výlučne online, no špeciálne miesto majú v jej šatníku aj exkluzívne kúsky od slovenských a českých dizajnérov. K jej favoritom patrí Michael Kováčik, Jan Černý či značky Roji a La Formela. Momentálne má v hľadáčiku kabelku od českého dizajnéra Martina Furcha. Pri kabelkách si potrpí na kvalitu a aj keď ich vraj nemá veľa, k jej obľúbeným patria modely od Coccinelle a Cecilie Copenhagen.

Zea začínala ako speváčka v dievčenskej skupine Forsomeone.
Zdroj: Robo Homola

Zea priznáva, že nemusí mať tie najdrahšie značky a snaží sa o minimalistický štýl, prevládajú u nej skôr zemité farby a čoraz viac rieši pri móde aj udržateľnosť. V posledných mesiacoch ju zamestnávalo nakrúcanie minisérie pre televíziu, kde si strihla hlavnú postavu dievčiny z východného Slovenska, ktorá sa dostane do sveta modelingu. Trošku ako príbeh z jej života, takže nepochybujeme, že v ňom bude skvelá. Presvedčiť sa o tom budete môcť na jar budúceho roka, keď sa seriál začne vysielať. Dovtedy chce Zea pilne pracovať aj na novom hudobnom albume a nezanedbáva ani tanec. Ten bude milovať do konca života.

Ktoré sú jej obľúbené kúsky v šatníku a na akú značku kozmetiky nedá dopustiť si prečítajte pod fotkami v našej FOTOGALÉRII.

 

Rýchly výber:

Tenisky alebo podpätky? Tenisky, prípadne kanady. Moje nohy po pätnástich rokoch tanca v podpätkoch šetrím a radšej nosím pohodlnú obuv.
Na oblečení radšej vzory alebo jednofarebné? Jednofarebné veci alebo úplne malé vzory. Sú pre mňa upokojujúce.
Mejkap výrazný alebo prirodzený? Prirodzený. Dokonca sa snažím dostať až do fázy, že v pracovné dni nemám žiadny mejkap.
Nalíčené radšej oči alebo pery? Pery, lebo je to jednoduchšie. Oči radšej nechávam na profesionálov.

Šperky zlaté alebo strieborné? Preferujem ružové alebo biele zlato. Ladí viac k mojej pokožke .