Svoje o tom vie aj mladý Francúz Victor Weinsanto, ktorý si vlastnú značku založil len pred dvomi rokmi, ale stihol už získať cenu pre talentovaného návrhára, ktorú mu tento rok udelila Bureau Design Mode Métiers d´Art v Paríži. Vo svete fashion je však aj tak len nováčik, ktorý sa snaží budovať si meno a hľadať si klientelu. Ale zdá sa, že po tohtoročnom týždni módy sa všetko zmení, pretože svojimi modelmi doslova šokoval. Victor, ktorý
zbieral skúsenosti v parížskom ateliéri Chardon Savard, potom pracoval u Jean Paul Gaultiera či u značky Chloé, miluje teatrálnosť, má svojský excentrický vkus a aj odvahu provokovať.

Mladý Francúz Victor Weinsanto si vlastnú značku založil len pred dvomi rokmi, ale vie, ako upútať pozornosť
Zdroj: Weinsanto

Na mólo totiž posielal skutočne netradičné modelky v ešte netradičnejších modeloch. Ako inak si vysvetliť, že jeho kolekcie predvádzali poriadne bacuľky, a niektoré dokonca vyzliekol a namiesto šiat ich previazal špagátom, takže boli skôr nahé než oblečené? A aby toho nebolo málo, na scénu prišla aj drag quen, muži v sukniach alebo v korzetoch. Asymetria, transparetné materiály, peleríny, aj to bolo súčasťou kolekcie Weinsanto, ktorá publikum na parížskom fashion weeku nielen prekvapila, ale ž šokovala. Ale ak mladý návrhár chcel na seba upútať pozornosť, určite sa mu to podarilo. Pozrite si jeho bláznivé a excentrické modely v galérii.