Štýl, ktorý má príbeh

Má 27 rokov a svoju vášeň premenila na biznis. Vyštudovaná umelkyňa vyrába kabelky, ktoré pripomínajú skôr výtvarné diela, ako doplnky. Sú z najkvalitnejšej kože, precízne ušité, praktické a výnimočné. Napriek exotickému menu je hrdou Slovenkou. V jednej zo svojich najúspešnejších kolekcií „Srdce Európy“ predstavila cez výšivky to najkrajšie zo slovenského folklóru.

V kolekcii „Princessa“ kabelky ozdobila historickými ornamentami, ktoré ukázali veľkoleposť slovenských hradov a zámkov. Dajanu Rodriguez inšpiruje krása a tú hľadá všade okolo seba. V histórii, živote, prírode a najmä, v samotných ženách. Jej múzou sú zákazníčky. A to je tajomstvo jej úspechu.

Dajana vyrába kabelky, ktoré podčiarknu štýl nositeľky a pritiahnu pozornosť na ženu
Dajana vyrába kabelky, ktoré podčiarknu štýl nositeľky a pritiahnu pozornosť na ženu
Zdroj: Martin Haburaj

Dajana vyrába kabelky, ktoré podčiarknu štýl nositeľky a pritiahnu pozornosť na ženu, nie doplnok samotný. Jej firma je malá, rodinná, tradičná. A snom nebolo budovanie módneho impéria, unikátnosť a dobré meno kabeliek sa šíri medzi zákazníčkami samé.

Po siedmych rokoch života svojej značky sa rozhodla, že svoje klientky a všetky milovníčky módy pozve na tak trochu netradičnú módnu prehliadku. Prvá časť bude očarujúcim prierezom históriou jej tvorby. Predstaví svoj príbeh a najúspešnejšie modely od začiatkov až po súčasnosť.

Fashion show mladej slovenskej módnej návrhárky Dajany Rodriguez 18. októbra 2019 v Partizánskom.
Fashion show mladej slovenskej módnej návrhárky Dajany Rodriguez 18. októbra 2019 v Partizánskom.
Zdroj: Martin Haburaj

Jej nová kolekcia Jeseň – Zima 2019/2020 je opäť mimoriadna. Minimalistická „Bohemian“ je inšpirovaná farbami jesene. Vínovú, tmavosivú a bledohnedú dopĺňa nadčasová čierna. Kolekcia „Croco“ je plná noblesy. Kabelky z hovädzej kože najvyššej kvality získajú vďaka špeciálnej povrchovej úprave exotický vzhľad.

Elegantné odtiene hnedej, béžovej, zlatej, sivej a nadčasovej čiernej zavŕši model v modrom prevedení a podčiarknu prírodné motívy, výšivky a extravagantný lakovaný či ligotavý dizajn. Kolekcia „Royal“ je bohato vyšívaná a bude jej vládnuť vznešená kráľovská modrá s čiernou. Pôvabne ju doplnia zlato-strieborné výšivky. Tak čo, už ste si nejakú vybrali?