Maria Grazia Chiuri, hlavná dizajnérka módneho domu Dior, opäť nezostala nič dlžná povesti talentovanej a kreatívnej umelkyne. Novú kolekciu pre sezónu jar/leto 23 vyskladala z nádherných modelov, pri ktorých sa inšpirovala tým, čo našla v archívoch módnej značky. Potlačou a látkami avenue Montaigne, Tuillerskými záhradami, ktoré založili na žiadosť Talianky Kataríny Medicejskej, ktorá prišla na francúzsky dvor v roku 1533. Ale v kolekcii nechýbajú ani prvky ako korzety, netradičné podpätky, čipka z Burana, ktorú už pred niekoľkými storočiami používali aj francúzski šľachtici. Nová kolekcia skutočne vyrážala dych, ale na to je už publikum pri značke Dior zvyknuté, že do módy prináša len to najlepšie z najlepšieho, a ešte to okorení kreativitou aj štipkou histórie.

Prehliadka DIOR na sezónu jar/leto 23 vyrážala dych
Zdroj: Dior

Nádherným modelom tlieskali aj herečky ako Natalie Portman či Maggie Gyllenhal, bývalá topmodelka Elle McPherson, influencerky Chiara Ferragni či Olivia Palermo, ale tiež matka Elona Muska Maye.

Prehliadku si prišla pozrieť aj Elle McPherson
Zdroj: Pascal Le Segretain/ Dior

A medzi pozvanými nechýbali ani šľachtičné, napríklad Alexandra, dcéra monackej princeznej Caroline alebo Beatrice Borromeno, ktorá je manželkou Pierra Casiraghiho, vnuka Grace Kellyovej a kniežaťa Rainiera III. Pozrite si galériu, kde nájdete kolekciu DIOR aj fotky celebrít. Tie outfity stoja za to.