Ďalšou kapitolou zodpovednej módy je tá nosená. Kým ešte pred pár rokmi sa ženy doslova hanblili za nákupy v "sekáčoch", dnes sa svojimi úlovkami z druhej roky doslova chvália. Na Slovensku je asi naznámejšou vyznávačkou "sekáčovej módy" blogerka Stylemon, ktorá vás na Instagrame dostane svojou energiou a farebnou smršťou. Nechýbajú u nej super tipy na nákupy z druhej ruky.

Výraznú zmenu vo vnímaní obnoseného šatstva u nás ale spôsobil  aj koncept Nosene - second hand s nádychom luxusu. Okrem kúskov z druhej ruky dokonca ponúka aj špeciálnu kolekciu RENEWALS BY NOSENE - ide o originálne prešité oblečenie, ktoré takto získava skutočný punc výnimočnosti.

Túto jar sa k myšlienke záchrany nepotrebného či nevyužitého šatstva pridala aj známa slovenská značka Alain Delon, ktorá práve do obchodu Nosene darovala nepredané alebo nevyužité pánske košele, z ktorých šikovné krajčírky pripravili zaujímavú kolekciu 4 kúskov pre ženy. Čo je zaujímavé, každý z týchto modelov je nielen trendy, ale aj veľmi praktický a variabilný, keďže sa dá nosiť minimálne na dva rôzne spôsoby. Neznie to výborne?  

Čo vy a váš vzťah k nosenej móde?