Priznajte sa, koľko starých módnych kúskov máte v šatníku a hoci ich už nenosíte, je vám ľúto ich vyhodiť? Veď taká džínsová či kožená bunda nie je nikdy na zahodenie a ktovie, možno sa raz ešte ten strih vráti do módy. Ale dnes, vo svete, kde sa bežne móda recykluje a hovorí sa o jej udržateľnosti, už ani netreba čakať celé roky. Čo tak skúsiť zo starého vyrobiť nový, krajší a trendy kúsok? Vdýchnuť starým veciam nový život sa rozhodli aj Eva so Zuzanou, keď začali pred dvomi rokmi tvoriť pod značkou BOHOvské bundy.

Nebojíte sa vytŕčať z davu?

Správy o šikovných dievčatách, ktoré pomocou farieb, stužiek, nášiviek a rôznych ozdobných prvkov vytvárajú štýlové bundy, sa rozkríkli už aj medzi známe osobnosti. Ich kúsky nosí blogerka Sweet Lady Lollipop, Jana Baloghová, ktorá na Instagrame vystupuje ako Janah_blog, či Natália Homolová, ktorú poznáme ako Natinstablog. Dominika Mirgová si obliekla BOHOvské bundy už v dvoch videoklipoch a BOHO má v skrini aj Janka Slačková, speváčka Ronie či Boris Pršo. Skrátka ľudia, ktorí sa neboja vytŕčať z davu.

Natália Homolová - Natinstablog - v BOHOvskej bunde.
Zdroj: Instagram @natinstablog

Presne pre takých je táto značka určená. „Našim zákazníkom odvaha určite nechýba, lebo tvoríme veľmi farebné kúsky a vybláznime sa na materiáloch aj na strihoch. Na BOHObundy používame najradšej pravé rifľovky, ktoré sa kedysi šili, a hľadáme ich v rôznych vintage sekáčoch. Prípadne nám ľudia prinesú vlastné modely, ktoré chcú prerobiť a vdýchnuť im nový život. Naozaj sa nestane, že nabehneme do módneho reťazca a nakúpime tam 30 kusov, ktoré potom ozdobíme. To určite nie,“ zhodujú sa obe dizajnérky, ktoré za značkou stoja.

Influencerka známa ako Lauismyname má tiež v šatníku BOHOvskú bundu.
Zdroj: Instagram @lauismyname

Pokračovanie článku na ďalšej strane.