Muž, ktorého prezývali Kaiser, pretože mal naozaj veľmi silnú osobnosť a výnimočný talent, zanechal po sebe úžasné módne bohatstvo. Módny svet tak 19. 2. 2019 prišiel nielen o svetovo uznávaného dizajnéra, ale najmä o človeka, ktorý si zaslúži titul génius. Karl Lagerfeld, ktorý bol známy najmä svojou otvorenosťou a priateľstvom so svetovými hviezdami, sa preslávil nielen ako návrhár, ale aj ako mimoriadne talentovaná osobnosť, ktorá vo svete módy zanechala nezmazateľnú stopu. Jeho pamiatku si dnes pripomenula aj módna značka Karl Lagerfeld, ktorá na svojom oficiálnom instagramovom profile zdieľala návrhárovú fotografiu s popisom "Pocta Legende."

Móda bola jeho život

Ako mladý sa stal asistentom u Pierreho Balmaina, kde sa naučil základy krajčírstva. Počas štúdia na Parížskej škole École de la Chambre syndicale de la couture parisienne, sa spoznal s Yves Saint Laurentom, s ktorým ho spájalo dlhoročné priateľstvo. Jeho začiatky sú spojené s návrhárom Jeanom Patou, u ktorého pracoval  od roku 1959. Potom sa upísal módnemu domu Chloé, kde od roku 1963 strávil vyše 20 rokov. O dva roky neskôr sa stal umeleckým riaditeľom Fendi. S módnym domom Chanel spojil svoju kariéru v roku 1983. Vyše 30 rokov tak vytváral výnimočné kolekcie pod logom Coco Chanel a v roku 1984 dokonca spustil svoju vlastnú značku.

Milovali ho aj hviezdy

Okolo Karla sa točili tie najkrajšie ženy ako Naomi Campbell, Claudia Schiffer či Carla Bruni, ktoré pre neho vždy radi predvádzali. Návrhár s nemeckými koreňmi sa obklopoval aj mladou krvou. Krásky ako Lilly Rose Depp či Cara Delevigne sa tiež stali tvárami výnimočných kolekcii, ktoré navrhol. V posledných rokoch sa však nevenoval len móde, ale aj foteniu a aj napriek tomu, že obliekal tie najslávnejšie mená, neváhal spolupracovať s inými značkami ako Adidas, H&M či Colette. 

Viac fotiek nájdete v našej FOTOgalérii.