Ak chcete najlepšie ovládnuť nosenie patchworkového motívu, zapamätajte si jediné pravidlo – neplatia žiadne pravidlá. Základom je totiž mixovať dokopy rôzne vzory, farby či štruktúry od výmyslu sveta a nosiť všetko dokopy. Patchwork si určite pamätáte z retro prikrývok, ktoré ho preslávili a práve tie vám môžu poslúžiť sako skvelá inšpirácia. Zamerať sa môžete dokonca aj na pohodlný pevný materiál, ktorý vás zahreje a zároveň na ňom efektne vyniknú farebné motívy. Presne ako na deke! Pri kombinovaní môžete využiť zjemnenie motívu jednofarebnými prvkami v neutrálnych podtónoch.

Alexander McQueen: Výrazný kabát efektne dotvorí každý zimný styling.
Alexander McQueen: Výrazný kabát efektne dotvorí každý zimný styling.
Zdroj: Getty images

Tento trend nie je nič pre minimalistky a vyžaduje si dávku módnej odvahy. S kombinovaním môžete začať jednoducho a vyskladať svoj look na jedno dominantnom kúsku, ktorý bude pútať pozornosť. Na jeseň sa skvele hodí do šatníka oversized sako, dobre padnúci kabát či elegantné šaty. Všetko samozrejme v patchoworkovom prevedení. Ak vás chytí kreatívna chvíľka, pokojne si môžete vytvoriť aj vlastnú originálnu kreáciu a zošiť dokopy niekoľko látok z kúskov, ktoré už nenosíte. Budete mať istotu, že nikto taký nebude mať.

Chcete si vytvoriť vlasný originálny kúsok? Pozbierajte nepotrebné oblečenie a pustite sa do tvorenia. S týmto návodom dáte napríklad denimu druhú trendy šancu.