Od 27. februára do 7. marca 2023 bude Paríž vibrovať v rytme prehliadok odhaľujúcich dámske ready-to-wear kolekcie tých najväčších módnych mien.

Medzi ambasádormi parížskej couture nesmie chýbať Christian Dior. Módny dom sa zapísal do histórie tým, že stál v čele New Look povojnového Paríža. Dokonca sa zúčastnil úplne prvého týždňa módy v roku 1973.

FOTOGRAFIE Z PREHLIADKY ZNAČKY DIOR A SAINT LAURENT V GALÉRII

Od roku 2016 bola vedúcim umeleckej tvorby v Christian Dior Maria Grazia Chiuri. Talianskej stylistke a feministke jej príchod priniesol svieži moderný nádych do kolekcií, reinterpretuje ikonické kódy Diora tým, že si nárokuje asertívnu a kreatívnu ženskosť. Maria Grazia tiež podporuje remeselnú zručnosť a integruje toto bohatstvo do samotného srdca svojich kolekcií.

Paris Fashion Week prehliadka značky Saint Laurent
Zdroj: Profimedia

Rovnako tak očarila prehliadka značky Saint Laurent. Stále je symbolom jedinečnosti, kreativity a luxusu, a to tak v oblasti módy, ako aj vo svete kozmetiky a parfémov. Yves Saint Laurent bol jedným z najvplyvnejších a najuznávanejších módnych návrhárov 20. storočia.

Spoločnosť YSL vznikla v roku 1961. Zakladateľom bol Yves Saint Laurent a jeho partner Pierre Berge. V 60-tych a 70-tych rokoch sa firma preslávila bítnickým štýlom či safari kabátmi. Za najväčší prínos do módy sa však považuje návrh smokingu pre ženy. Yves Saint Laurent bol prvým návrhárom, ktorý sa odvážil k takémuto kroku. V 80-tych rokoch sa YSL rozšíril svoj sortiment aj o parfumy a kozmetiku.

FOTOGRAFIE Z PREHLIADKY ZNAČKY DIOR A SAINT LAURENT V GALÉRII