Značka KURA Collection je na našej módnej scéne už overeným pojmom. Na svoju prvú módnu show si však košická návrhárka Jana Kurilaková počkala až do dnešných dní. V Bratislave predstavila svoju novú kolekciu, ktorá okrem klasickej čierne žiarila aj výraznými farbami a zaujímavými potlačami. Pozrite si vo videu, čo o modeloch prezradila samotná návrhárka.


Sympatickú návrhárku prišlo do bratislavskej reštaurácie, kde sa prehliadka konala, podporiť viacero známych tvárí a milovníkov módy. Nechýbali Košičanky Eva Rezešová a Natália Selveková, bývalé Miss Barbora Franeková a Karolína Chomisteková, herec Viktor Horján či košická kapela Peter Bič Project. Pozrite si v našej FOTOgalérii známe osobnosti, ktoré sa zúčastnili originálnej módnej show.

Barbora Franeková a Natália Selveková na módnej show Jany Kurilakovej.
Zdroj: KURA Collection

 

Originálna KURA

Pre Jankinu tvorbu sú typické oversize kúsky a ostala im verná aj v tejto kolekcii. Na aktuálnu sezónnu jeseň-zima 2021/22 so svojim tímom pripravila štyri línie v ucelenej kolekcii, v ktorej predviedla saká, košele, topy, kabáty, šaty aj obľúbené mikiny. Modelky, medzi ktorými sa na móle objavili aj víťazky súťaže krásy Miss Slovensko 2021 Sophia Hrivňáková a Miss Slovensko 2020 Leona Novoberdaliu, pútali pozornosť aj v ružových a fialových syntetických kožušinách. Dizajnérka vsadila aj na obľúbený neoprén či praktickú nekrčivú bavlnu, komfortnú teplákovinu, šuštiakovú látku a recyklovaný softshell.

Nová kolekcia návrhárky Jany Kurilakovej.
Zdroj: KURA Collection

 

Myslí na ekológiu

Značku KURA collection založila košická dizajnérka Jana Kurilaková v roku 2016. V súčasnosti je to už niekoľko úspešných, najmä dámskych kolekcií, ktoré dopĺňajú unisexové aj pánske kúsky, či bytové doplnky. Street style KURA collection je rozpoznateľný nielen vďaka typickému logu, ale aj trendovému spracovaniu, efektným detailom či rafinovaným prvkom.

Návrhárka Jana Kurilaková.
Zdroj: KURA Collection

Sama dizajnérka pri tom nemyslí iba na komfort, ale okrem individuálneho štýlu aj na udržateľnosť. Používa recyklovanyé a recyklovateľné materiály, ktoré nakupuje či potláča na Slovensku a šije na objednávku v snahe zabrániť prebytočným skladovým zásobám. Za svoju tvorbu získala ocenenie EY začínajúca podnikateľka roka 2020.

Modely z Jankinej novej kolekcie nájdete v našej FOTOgalérii.