Aj tieto vplyvné blogerky rozhodujú o tom, čo budete nosiť budúcu sezónu.

Aimee Song (27)

blogerka zo Song of Style- 3 milióny followerov

Kto to je?
Má síce kórejské korene, ale vyrastala v Los Angeles a má naozaj vycibrený vkus. Dokáže sa nahodiť do ružového kožucha aj do priesvitných šiat, ktoré skombinuje so slameným klobúkom, a stále vyzerá skvele. Ale Aimee nie je len blogerka, živí sa najmä ako interiérová dizajnérka a blog má len ako koníčka.
Aký je jej blog?
Aimee si potrpí na to, aby jej fotky outfitov neboli obyčajné, aj preto najradšej pózuje pred krásnymi budovami alebo v interiéroch, ktoré sama navrhla. Často tam vešia aj videá, kozmetické tutoriály a nemá problém odhaliť poriadny kus vlastného súkromia. Jednoducho, extrovertka.
Má nos na biznis:
Okrem toho, že ju živí navrhovanie interiérov, má vlastnú značku šperkov a oblečenia Two Songs, kde pracuje spolu so sestrou Dani. A najlepšiu reklamu vlastnej značky si robí na blogu. Pochopiteľne.

Foto: Instagram.com/songofstyle

Čítajte viac:

Zamilovali si pánsky look: Ktorej celebritnej kráske pristane viac?

Julie Sarinana (29)

blogerka zo Sincerely Jules- 3 milóny followerov

Kto to je?
Mladá blonďavá Američanka z Los Angeles je prototypom šťastnej krásky, ktorá reprezentuje pohodový spôsob života, plný slnka. Julie má krásnu karamelovú pokožku, v slnečných okuliaroch asi aj spáva, pretože ich má na každej fotke, a miluje nenápadný casual štýl, v ktorom mieša pekelne drahé handry od návrhárov s lacnými kúskami z bežných reťazcov aj s oblečením, ktoré si nakúpila na potulkách po svete. A Julie cestuje naozaj rada. A všade.
Aký je jej blog?
Outfity, outfity a ešte raz outfity. Júlia, ktorá má diplom z módneho inštitútu v Kalifornii, si na módu potrpí a svoje looky dokáže vyšperkovať do najmenšieho detailu.
Zmysel pre biznis:
Ten má teda poriadny a z každej reklamy, ktorá sa objaví na jej blogu, dokáže vytĺcť pekné milióniky. A čo by to bolo za bizniswoman, keby si nezaložila aj vlastnú značku oblečenia? Jej kolekcia tričiek s nápismi a domáceho pohodlného oblečenia sa predáva ako teplé rožky. Asi aj preto, že ich pravidelne prevetráva na svojom blogu.

Foto: Instagram.com/sincerelyjules

Leandra Medine (26)

blogerka z Man Repeller- 1,1 milióna fanúšikov

Kto to je?
Táto Američanka nie je výnimočne krásna, ale má štíhlu postavu, na ktorej vyzerá dobre aj vrece zo zemiakov. Považujú ju za módnu intelektuálku, pretože módu neberie ako spôsob na zbalenie chlapa, ale ako si svet užívať bez komplexov a v pohodlí. Ktovie, možno aj vďaka tomuto zmýšľaniu si už našla manžela.
Aký je jej blog?
Nápaditý, hravý a originálny. A stále dokáže prekvapiť. Nepreberá na ňom len módu, ale aj nákupy, kultúru, píše profily známych ľudí. A čo fanúšikovia milujú, je jej zmysel pre inteligentný humor. Leandra a biznis
Z nenápadného blogu, ktorý začala písať v detskej izbe, sa vykľula firma, pre ktorú dnes pracuje osem ľudí. Tí jej pomáhajú dohadovať inzerciu aj spoluprácu s módnymi značkami, pretože na takéto detaily už Leandra nemá čas. Okrem iného totiž píše knihy. Jej prvá vyšla pred tromi rokmi a ako inak, mala nenormálny úspech.

Foto: Instagram.com/manrepeller

Stephanie Marka (31), Jake Rosenberg (33)

blogeri z The Coveteur- 800 tisíc fanúšikov

Kto to je?
Dvojica amerických kamošov, ktorí tak milujú módu a street style, až si povedali, že ho chcú pochopiť a poznať zblízka. A tak začali nazerať do šatníkov trendsetterov zo sveta módy, umenia či gastronómie, ktorí ich tam ochotne vpustia. Stephanie Mark a Jake Rosenberg sa však neboja byť drzí a na svojej stránke odvážne spovedajú kopu zaujímavých, aj keď neznámych ľudí. A občas im dávajú otázky riadne na telo.
Aký je ich blog?
Veselý a nápaditý. Ale nevenuje sa iba móde, nájdete tam kopu gurmánskych receptov, vtipné videá, nápadité fotky, tipy na nákupy a všetko, čo vás bude baviť. A ako inak, The Coveteur má aj vlastný e-shop, kde nájdete kozmetiku, oblečenie aj knihy od výmyslu sveta.

Foto: Instagram.com/thecoveteur

Čítajte viac:

New York nikdy nespí: Inšpiratívne outfity z ulíc, ktoré žijú módou

Nicole Warne (26)

blogerka s Gary Pepper Girl- 1,4 milóna fanúšikov

Kto to je?
Krásna Austrálčanka s ázijskými črtami začala blogovať náhodou. Keďže miluje vintage, už v dvadsiatich si založila online obchod s vintage oblečením a medzitým sa venovala škole aj práci stážistky v austrálskych časopisoch Grazia a Harper’s Bazaar. Jej e-shop mal však taký úspech, že z neho vytvorila blog a z Nicole sa stala IT girl slávna po celom svete.
Aký je jej blog?
V práci jej pomáhajú skúsenosti, ktoré nabrala ako módna redaktorka v lifestylových magazínoch, a tak mnohé jej fotky pripomínajú doslova módne editoriály. Kde je hlavnou star, pochopiteľne, ona. Keďže bola prvou blogerkou na svete, ktorá podpísala zmluvu s modelingovou agentúrou, aj pózovanie má v malíčku. Jej poznávacím znamením je výrazná linka s nenápadným mejkapom a v oblečení miluje ženské siluety, dievčenské strihy a šik módu vo francúzskom a v talianskom štýle.
Ako jej ide biznis?
Na nedostatok práce sa sťažovať nemôže, veď väčšina času trávi v Európe a najmä v Paríži, kde spolupracuje so značkami Louis Vuitton, Chanel, Chopard, Mango a je tiež tvárou L’Oréal Professionnel. Skrátka, blogerka na plný úväzok.

Foto: Instagram.com/garypeppergirl

Chiara Ferragni (28)

blogerka z The Blonde Salad- 5 miliónov fanúšikov

Kto to je?
Talianka, ktorá vďaka hustým vlasom, nežnému kukuču a štíhlej postave vyzerá ako topmodelka. Odmalička milovala módu a keď si v roku 2009 založila módny blog, netušila, že to z nej spraví ikonu. Dnes pre ňu pracuje šestnásť ľudí a ona sa stíha venovať aj právu, ktoré študuje na vysokej škole.

Hoci jej módny štýl nie je ničím výnimočný, Chiara je sympatická najmä tým, že je na prvý pohľad taká obyčajná. Ako dievča od susedov, ako jedna z nás. Talianske značky Miu Miu, Valentino či Dolce Gabbana si ju poriadne rozmaznávajú, ale aj Louis Vuitton jej platí dovolenky len za to, že sa na nich občas odfotí s kuframi LV. Ak vám to pripomína džob snov, áno, je to tak.
Aký je jej blog?
Blonďavý šalát svojím vizuálom pripomína dámsky módny magazín, ktorý má krásne fotky aj texty bez pravopisných chýb, takže majiteľke parádne vynáša.
Zmysel pre biznis:
Za Chiariným nežným úsmevom sa skrýva duša tvrdej obchodníčky. Je nielen modelka, ktorá prezentuje svoje outfity, ale aj módna konzultantka, sama si dohaduje inzerciu na svojom blogu, navrhla už vlastnú kolekciu topánok a odhaduje sa, že len v roku 2015 zarobila vyše deväť miliónov dolárov. Čítate správne, deväť miliónov.

Foto: Instagram.com/chiaraferragni

Kristina Bazan (21)

blogerka na Kayture

Kto to je?
Kozmopolitné dievča. Narodila sa v Bielorusku, vyrastala v USA a teraz žije vo Švajčiarsku. A keďže má v malíčku nielen cudzie jazyky, ale aj dravosť dievčaťa z východného bloku, ktoré sa muselo presadiť vo veľkej Amerike, z jej blogu sa veľmi rýchlo stal fenomén a z Kristiny módna ikona.
Aký je jej blog?
Kristina si ho založila so svojím bývalým priateľom, ktorý dodnes pracuje v jej tíme, a keďže ju prezývajú Kay, k svojej prezývke pridala spojenie -ture (podľa couture) a názov bol na svete. Graficky ho spracovala tak, aby pripomínal luxusný dámsky časopis, a Kristina sa tam rada predvádza v krásnych ženských outfitoch.

Vďaka dokonalej postave a krásnej tváričke tie fotky vyzerajú skvele a aj to je dôvod, prečo je jej blog taký obľúbený. Kristina však nie je len modelka a štylistka, ale najnovšie aj spieva a pripravuje vlastný album a vydala knihu On the Go, kde píše o tom, ako v detstve snívala, že sa raz stane morskou vílou.
Ako jej ide biznis?
Parádne. Kristina patrí do prvej ligy blogeriek a už spolupracuje s takými značkami ako Hubo Boss, Lancôme, Kérastase, Chopard aj Cartier. Vlani sa stala tvárou L’Oréal Paris a ak chcete vedieť, aké sú jej taxy za post na Instagrame, radšej si sadnite. Od 5 500 eur, a ak si na stránku zavesí video, môže sa to vyšplhať do pätnásťtisíc eur.

Nečudo, že si Kristina vo svojom veku sama prenajala byt v Los Angeles a na prehliadky počas týždňov módy už lieta len prvou triedou. A pred pár mesiacmi dostala cenu Stylight Fashion Influencer Awards za najvplyvnejšiu módnu osobnosť roka.

Foto: Instagram.com/kristinabazan

Čítajte viac:

Okúzľujúci fashion seniori: Babi, obliekaš sa lepšie ako ja!