Celebrity sa prešli po červenom koberci na oslavu otvorenia novej výstavy múzea „In America: Anthology of Fashion“, ktorá zažiari v Metropolitnom múzeu umení v New Yorku. Veľkolepú výstavu otvoril ikonický večer a pre návštevníkov bude dostupná od soboty a budú si môcť vychutnať to najlepšie z americkej módy. Výstava bude prezentovaná v 13 amerických dobových miestnostiach v múzeu a budú v nich vystavené dizajnérske diela od amerických dizajnérov Billa Blassa, Brooks Brothers, Lloyda Kiva New a ďalších.

Pozornosť sa vždy upriamuje hlavne na outfity celebrít,v ktorých dorazia. Každý rok sa určí téma a tento rok je naozaj honosná. „Gilded glamour“ („Pozlatený pôvab“) sa spája s historickým obdobím mesta New York „pozlátený vek“ trval od roku 1870 do roku 1890. Najzaujímavejšie však na móde téme je, že každý dizajnér čerpal inšpiráciu k téme po svojom. Niektorí sa inšpirovali architektúrou a prevtelili ju do dych berúcich rób, iní si uctili históriu a kultúru mesta New York. Pozrite si outfity, v ktorých hviezdy dorazili!

Na Met Gala 2022 nemohla chýbať ani exotika v podobe neprehliadnuteľných outfitov známych tvárí. Obľúbená speváčka Billie Eilish prekvapila a zvolila šaty, ktoré nenápadne pripomínajú, akoby mala na sebe pleseň, nemyslíte? 

Ďalšie extravagantné outfity z Met Gala si môžete pozrieť v našej FOTOgalérii, ako aj ostatné. Zaručujeme, že je sa na čo pozerať!