Každý rok sa nosí niečo iné. Tak ako sa mení svadobná móda, menia sa trendy kytíc. Aké kvietky by ste mali zvoliť, aby ste boli trendy nevesta?

„Aj tento rok sú hitom lúčne kytice, prípadne kvety z divorastúcich záhrad. Mali by byť voľne viazané, od strapatého vzhľadu cez klasické guľaté kytičky, ktoré sú tvorené lúčnymi kvetmi, až po luxusné svadobné kytice guľatého tvaru. Tie sa odlišujú najmä kvetmi, ktoré sú v nich použité,“ tvrdí floristka Petra Wolfert a nevestám radí, aby zabudli na prapodivné tvary a vysoké kytice, ktoré vykrúcajú kvety do neprirodzených uhlov a tvarov.

Na farebnosti záleží a platí to aj pri svadobných kyticiach. „Súčasným hitom je rozmanitosť a kontrast. Skvele sa dá kombinovať akvamarínová farba, mandľová, pomarančová, sivá, ale aj vínová marsala. Tieto odtiene môžu v spojení so svadbou vyzerať zvláštne, ale v tohtoročnom vzorkovníku nádherne ladia a pekne sa prelínajú,“ pokračuje floristka. Podľa nej je ideálnym riešením zvoliť si tri či štyri farby a vytvoriť tak krásny farebný mix.

Zdroj: petrawolfert.com

„Určite sa nedržte fixnej predstavy o kvete, z ktorého túžite mať kyticu, skôr stavte na sezónnosť a nechajte si poradiť od odborníkov. Každá sezóna totiž prináša unikátne kvetiny, ktoré môžu v kytici zažiariť,“ dodáva Petra Wolfert.

foto: Petra Wolfert, Jano Horák, Tereza Plešová, Peter a Veronika Velickí, Wildflowers - ateliér v záhrade