Sexi modelka? Môže byť, ale jedine s dieťaťom. To si najnovšie povedali módne domy aj návrhári, ktorí zo svojich šou urobili prehliadku rozkošných škôlkarov. Z jaslí, zo škôlok, z ihrísk a družín ich posielajú priamo na pódiá. Tak, ako to ste to mohli vidieť na defilé značiek Marine Serre, u Raplha Laurena aj u Dolce & Gabbana. Boli tam, tie malé chutné drobce, ktoré sa držali ako kliešť svojich mám. Áno, tých sexi modeliek.

Poviete si, veď toto sme tu už mali, minimálne pred deviatimi rokmi, keď starý dobrý Karl Lagerfled na svojej prehliadke vystúpil na scénu s rozkošným dvojročným blondiačikom Hudsonom Kroeningom, ktorý je, mimochodom, synom známeno modela Brada Kroeninga. Ako Hudson rástol, odvtedy nechýbal na žiadnej prehliadke Chanel, kde robil spoločnosť Lagerfeldovi, občas Care Delevigne a niekedy sa prešiel po móle aj ruka v ruke so svojím otcom. Lenže tento trend bol o dieťati a teraz sa ešte trošku posúva. Na materský level.

Mara Martin predvádzala pre Sports Illustrated s bábätkom v náručí.
Mara Martin predvádzala pre Sports Illustrated s bábätkom v náručí.
Zdroj: Profimedia.sk

Keď v júli 2018 modelka Mara Martin predvázala pre magazín Sport Illustrated, vzala na mólo svoju päťmesačnú dcérku. Mala ju doslova prisatú na hrudi, pretože ju práve dojčila. Našťastie, oblečená bola len v plavkách, takže kŕmenie bábätka vlastne bolo celkom jednoduché, hoci Mara priznáva, že to takto nemala v pláne. „Nie, nič z toho som neurobila s nejakým cieľom zaujať. Išlo o to, že šou sa začínala s meškaním, vlastne ako vždy, a ja som práve dojčila malú Ariu, keď sa otvorila opona a modelky mali vyjsť na pódium. Keď prišiel rad na mňa, nemohla som urobiť nič iné, len sa postaviť a vyjsť pred publikum aj s malou v náručí. Myslím, že na tom nie je nič zlé, veď žena má právo nakŕmiť svoje dieťa vždy, keď chce a potrebuje.“

Pokračovanie na ďašej strane.