Po rokoch života v Austrálii sa vrátila na Slovensko a okamžite okolo seba rozvírila vody. Svoje ekologické cítenie vnáša do každodenného života, šatníka, ale aj práce. Žužu, ako ju všetci volajú, vyštudovala marketing a začínala v reklamnej agentúre ako copywriterka. Keď sa presťahovala do Sydney, preorientovala sa viac na vizuálne umenie, ktorému sa venuje dodnes.

Ekologické cítenie vnáša Žužu do každodenného života, šatníka, ale aj práce.
Zdroj: Peter Sedláčik

Pod svojou značkou In Hide and Seek tvorí originálne grafiky a ilustrácie s nezameniteľným rukopisom, ktoré si objednávajú ľudia z celého sveta. Vlastnú kreativitu využila aj na eko osvetu, keď pred časom vydala interaktívnu knihu Ne/Udržateľní a ktorú začala dávať dokopy ešte v časoch, keď žila u protinožcov. „V lete 2019, keď prepukli najväčšie požiare, aké Austrália zažila, som pretavila svoju frustráciu a bezmocnosť do tohto projektu. Začala som pravidelne zverejňovať tipy sprevádzané ilustráciami, ako žiť udržateľne. Keď som sa potom vrátila na Slovensko, rozhodla som sa vydať ich v knižnej podobe a priblížiť tematiku udržateľnosti aj u nás doma. Lebo žiť udržateľne nie je žiadna veda,“ hovorí umelkyňa o knihe s ilustrovanými tipmi, ktoré sa po načítaní cez aplikáciu pretavia do animácií. Ekologický pohľad prenáša aj do módy, ktorú nosí. Priznáva, že nakupuje minimálne a len naozaj potrebné veci. „Tie sa väčšinou snažím hľadať v sekáčoch. Najradšej mám kvalitnejšie kúsky, ktoré vydržia aj celý život, a tak si postupne budujem kapsulový šatník.“ V tom jej prevládajú hlavne monochromatické čierne a biele modely.

Zuzana stavila na minimalistický chic štýl.
Zdroj: Peter Sedláčik

Žužu má rada zemité odtiene, prírodné materiály a kvalitné vintage kúsky. So smiechom prezrádza, že nikdy na sebe nemala nič ružové napriek tomu, že ružovú farbu vraj rada používa vo svojej tvorbe. „Prešla som všetkým možným, kým som sa dopracovala k svojmu štýlu a k jednoduchej elegancii. Na vysokej škole som milovala farby, vzorované pančušky a iné zaujímavé kreácie. Až postupne som si začala uvedomovať, čo sa mi hodí a ktoré odtiene mi pristanú,“ spomína na svoje módne výstrelky z minulosti Zuzana. Svoj šatník musela zjednodušiť aj kvôli cestovaniu. S priateľom Petrom sa totiž často sťahovali, chvíľu žili dokonca na Bali. „Priebežne som preto triedila šatník a nechávala si len obľúbené a kvalitné kúsky, ktoré môžem ľahko skombinovať.“

Milujem doplnky, hlavne náušnice a slnečné okuliare. A nedokážem odolať kimonám.
Žužu Gálová

Keďže Žužu posledných sedem rokov strávila v Austrálii, slovenskú módu začína objavovať postupne až teraz. „Je tu veľa šikovných dizajnérov. Veľmi ma oslovili jedinečné kúsky od Kristíny Ptačin, ktoré presne vystihujú môj štýl.“ V Kristíniných modeloch má Žužu viacero fotiek aj na svojom Instagrame. Najčastejšie pózuje svojmu priateľovi, no často aj sama chytí do rúk fotoaparát.

Keďže Žužu posledných sedem rokov strávila v Austrálii, slovenskú módu začína objavovať postupne až teraz.
Zdroj: Peter Sedláčik

Má nejaké overené tipy, ako vyzerať na fotkách tak super ako ona? „Základ je fotiť sa v dobrej nálade, poriadne sa vystrieť a nefotiť zospodu. A hlavne ukázať sebavedomie a veriť tomu, čo sa fotí. Týchto pár základných vecí každý záber povýši,“ radí sympatická blondínka pôvodom z Komárna, na ktorej si na prvý pohľad každý všimne jej piercingy. „Mám poprepichované hlavne uši a nos, kedysi som mala aj jazyk. Dokopy je to 14 dierok, no nateraz už asi stačilo,“ smeje sa a dodáva, že sa už dlhšie chystá na svoje prvé tetovanie. Len ešte sama nevie, či bude minimalistické ako jej šatník alebo skôr odvážne ako jej kreatívna umelecká duša.

Naj Zuzanine kúsky zo šatníka nájdete v pokračovaní článku na ďalšej strane.