A je ňou manželka nového britského premiéra Rashi Sunaka, 43 ročná Indka Akshata Murty. Nie je známa len tým, že je po boku aktuálne najsilnejšieho britského politika, aj aj tým, že je dcérou N. R. Narayana Murthyho, spoluzakladateľa a bývalého šéfa indického technologického gigantu Infosys. Jeho čisté imanie Forbes odhaduje na 4,5 miliardy dolárov. Už teraz je dedička tohto multimiliardára v poriadnom balíku, na účte jej "svieti" viac ako 750 miliónov dolárov.

VIAC FOTO V GALÉRII TU

Ashkata Murthy, je uznávaná akademička, ktorá získala titul MBA na Stanfordskej univerzite. Okrem toho je veľkou milovníčkou módy, a túto vášeň pretavila aj do biznisu. Ako inak, jablko nepadlo ďaleko od stromu. Opustila kariéru v oblasti financií a marketingu, aby v roku 2011 spustila svoju rovnomennú značku oblečenia Akshata. "Myslím si, že je rovnako cool zavesiť si originálny Gondov obraz v newyorskom penthouse, ako vlastniť dielo etablovaného umelca. Rovnakú logiku aplikujem aj na oblečenie: Prečo si neobliecť módne letné šaty inšpirované jaskynnými maľbami v Indii so šatkou Marc Jacobs?" povedala pre Vogue India.

VIAC FOTO V GALÉRII TU

Na korunovácií nechýbal ani jeden z najbohatších britských párov: britský premiér Rishi Sunak so svojou pôvabnou manželkou.
Zdroj: Archív

Na korunováciu v šatách za tisícku!

Ashkata vstúpila do opástva na korunáciu nového kráľa, Karola III. v modrých saténových šatách v štýle Popolušky zdobených kráľovskou botanickou saténovou potlačou. Tieto štruktúrované šaty sú od britskej návrhárky Claire Mischevani a ich názov je Alexandra. Mali romantické naberané rukávy, opasok sťahujúci pás a siluetu zvýrazňujúcu sukňu v línii A. Tú krásna Indka skombinovala s kontrastnými čiernymi doplnkami. Dedička s havraními vlasmi si upravila vrkoče do elegantného drdolu, čím svoje príležitostné oblečenie povýšila kvetinovým fascinátorom. Ak ste si mysleli, že boháčka investovala hotový majetok na slávnostné šaty, ste na omyle. Ich cena je 1.087 eur a objednať si ich môžete priamo na stránke www.clairemischevani.com

V tomto oslnivom modeli šiat Alexandra od britskej dizajnérky Claire Mischevani zažiarila manželka britského premiéra.
Zdroj: Archív

Peniaze pre ňu nehrajú žiadnu úlohu

Akshata Murty sa zúčastnila aj v piatok na recepcii v Buckinghamskom paláci v Londýne, kde zažiarila elegantným vzhľadom v kráľovsky modrých šatách. Pri príležitosti svojho druhého verejného vystúpenia ( stretla sa s prvou dámou USA Dr. Jill Bidenovou) sa Murty zúčastnila formálneho stretnutia, na ktorom privítala zahraničných hostí pred korunováciou kráľa Karola III. Na sebe mala kobaltové midi šaty s krátkym rukávom so zložitým dizajnom polopriehľadnej čipky londýnskej značky Self-Portrait. Štýlové šaty boli skompletizované s rozmarným golierom, prednými vreckami so zlatými gombíkmi a tenkým farebným opaskom. A ich cena? 500 libier! VIAC FOTO V GALÉRII TU

Akshata obľubuje britskú značku Self Portrait.
Zdroj: Archív