Oscarová herečka, ktorú poznáme z filmov Pán prsteňov, Manifesto, Letec či Jasmínine slzy, zbúrala počas nedávneho Filmového festivalu v Benátkach všetky módne mýty. Spravila tak dokonca dvakrát, keď sa na červenom koberci predviedla oblečená v róbach, ktoré sme už mali tú česť vidieť na nej v minulosti. Ako prvú oprášila tmavomodrú trblietavú róbu s bielym lemom od návrhára Estebana Cortazara. Tú sme už na nej videli v roku 2015 počas Londýnskeho filmového festivalu, kde premiérovala film Carol, v ktorom stvárnila hlavnú rolu.

Kate Blanchett v róbe od Estebana Cortazara.
Kate Blanchett v róbe od Estebana Cortazara.
Zdroj: Getty Images

 

Druhý večer benátskeho festivalu zahviezdila v asymetrickom kvetinovom tope od Alexandra McQueena, ku ktorému si obliekla smokingové nohavice. Tento top bol pôvodne súčasťou šiat a videli sme ho na nej v roku 2016 na odovzdávaní cien Bafta.

Kvetinový top od McQueena zvolila Kate tentokrát v inom prevedení.
Kvetinový top od McQueena zvolila Kate tentokrát v inom prevedení.
Zdroj: Getty Images

 

Celebritná stylistka Elizabeth Stewart na obhajovu herečky vysvetlila, že sa dlhodobo snaží propagovať udržateľnosť v móde a obliecť si šaty či akýkoľvek iný módny kúsok iba raz považuje za nezmyselné. Aby herečka podporila myšlienku udržateľnosti v módnom biznise, rozhodla sa kúsky, ktoré mala tento rok na sebe v Benátkach, darovať do aukcie. Podporiť tak chce neziskovú organizáciu Chic Relief a prostredníctvom nej rôzne vzdelávacie projekty. Do aukcie sa okrem Kate Blanchett zapojilo viacero významných hostí filmového festivalu, ktorí sa rozhodli svojím oblečením podporiť dobrú vec.

Viac fotiek z nedávneho Filmového festivalu v Benátkach nájdete v našej FOTOgalérii.