>>Pozrite si viac foto v galérii

Olo Křížová

V módnom biznise pracuje od deväťdesiatych rokov a pozná ho zo všetkých strán. Ako modelka, čím svoju profesionálnu kariéru začala, aj ako štylistka či módna redaktorka. Postupne sa vypracovala na pozíciu kreatívnej riaditeľky najdôležitejších módnych akcií v Česku aj na Slovensku a teraz spolupracuje s dizajnérmi, s módnymi značkami, reklamnými agentúrami či umelcami z filmovej brandže ako kostýmová výtvarníčka, štylistka i choreografka. A keďže od roku 2013 je kreatívnou riaditeľkou slovenského módneho maratónu Fashion LIVE!, ten aj vďaka nej každý rok naberá na popularite.

Instagram

Saša Jány

Čo by to bol za módny svet bez modeliek? No tie musí niekto objaviť. Niekto, kto má vycibrený čuch a zmysel vidieť hviezdu v dievčati, ktoré na móle nikdy predtým nestálo. Takým guru je Saša Jány, šéf modelingovej agentúry Elite Model a riaditeľ slovenskej aj českej odnože súťaže Elite Model Look. Už len fakt, že sa vo svete modelingu pohybuje viac ako 20 rokov a na konte má spoluprácu aj s Naomi Campbell či Claudiou Schiffer, je dôkazom, že Saša hýbe módnym svetom nielen na Slovensku. Keď začínal pre Elite, vyhľadával nové tváre, robil PR aj reportáže, no každý jeho skauting bol taký úspešný, že ho to posúvalo vyššie. A kto bol jeho prvým objavom? Slovenská topmodelka Martina Hlavatá, ktorá má za sebou najprestížnejšie kampane a dnes žije v New Yorku.

Instagram

Dana Kleinert

Aj vďaka nej je Slovensko na pomyselnej fashion mape. Oceňovaná módna návrhárka je totiž zakladateľom profesionálnej neziskovej organizácie Slovak Fashion Council, ktorá podporuje a rozvíja slovenský módny ekosystém. Má v pláne zdokonaliť fungovanie módneho priemyslu na Slovensku tak, aby domáci dizajnéri vytvárali zisk, aby tvorili dôležitú súčasť kreatívneho priemyslu aj kultúry a aby si Slovensko vytvorilo módne povedomie. Dostať našu krajinu na svetovú módnu mapu, presne o to ide talentovanej návrhárke, ktorá vyštudovala textilný dizajn na VŠMU, no prácu s úpletom sa naučila najmä počas stáže na University of Art and Design v Helsinkách. Pracovala ako štylistka pre finalistov prvej série slovenskej SuperStar a dnes sa venuje aj vlastnému dizajnovému obchodíku v centre Bratislavy.

Instagram

Braňo Šimončík

Jeden z najúspešnejších slovenských fotografov nám robí meno nielen doma, ale aj v zahraničí. Veď ktorý Slovák sa môže pochváliť tým, že fotí pre pánsky magazín GQ či legendárny VOGUE? V jeho portugalskej verzii pracuje nielen ako fotograf, ale je aj spoluvlastníkom licencie. A tomu sa hovorí úspech. Veď fotiť titulky Vogue s takými kráskami ako Alessandra Ambrosio, to sa hocikomu nepodarí. Keď vo fotografickom prostredí vyrastáte odmalička, asi máte zrejme predpoklady pokračovať minimálne v otcových šľapajach. Braňo však dokázal oveľa viac. Keď jeho titulku s Karolínou Kurkovou v českom magazíne ELLE prebralo ďalších šesť krajín, rozhodol sa zamakať ešte viac a to ho dostalo medzi špičku. Uvidíme, kde bude tento talentovaný chalan, ktorý je stále aj naším dvorným fotografom, o pár rokov. My dúfame, že stále aj v EMME.

Instagram

Ttapple

Influencerka Tereza Haščáková je doslova módny fenomén. Keď pred troma rokmi začala s blogovaním, ani ona sama nečakala, že jej úspech a popularita prerastú hranice krajiny. Miláno, Paríž, Londýn, všade tam študovala odbory ako módny biznis či dizajn manažment, a to sa prejavilo práve na jej fotkách a blogu, ktorý dnes sledujú tisícky fashionistiek. A kedy vznikla myšlienka založiť si vlastný blog? Keď navštívila Los Angeles, ktorý sa stal jej najväčšou inšpiráciou. Dnes Terezka spolupracuje s mnohými módnymi značkami a sledujú ju davy fanúšikov. Bodaj by nie, keď má originálny štýl a jej outfity sú plné nápadov.

Instagram

Eva Blahútová

Vogue má svoju Annu Wintour, EMMA má svoju Evu. Šéfredaktorka populárneho ženského magazínu na Slovensku Eva Blahútová sa vo fashion svete pohybuje celé roky, odkedy šéfuje EMME. Ako správna novinárka však prešla mnohými pozíciami. Začínala v SME pôsobila v redakciách týždenníkov Slovenka či Markíza, no skúsenosti naberala aj ako módna redaktorka v pánskom mesačníku Brejk.

EMMU vedie trinásť rokov a pod jej vedením časopis inšpiruje a motivuje všetky slovenské fashionistky. Skvelé rozhovory, zaujímavé témy zo sveta lifestylu, ale aj o vzťahoch, zdraví či kozmetike, to všetko robí z EMMY špičku a jej šéfredaktorku, ktorá je v súkromí dvojnásobnou mamou, rozhodne radí medzi módnych expertov. Tých, ktorí ovplyvňujú slovenský módny svet.

Instagram

Lucid

Meno Lucia Sládečková na Slovensku pozná každá. Potetovaná kráska sa do tohoto biznisu nedostala iba vďaka účinkovaniu v šou Nákupné maniačky, ale najmä prácou mejkapartistky. Aj ona začínala od nuly. Vyštudovaná politologička skúsila prácu krupierky, asistentky, dokonca pracovala v medicínskej sfére, no vždy ju to ťahalo k líčeniu. A keď zo svojho slovníka vyhodila výrazy ako neviem či nedá sa, začalo sa jej dariť práve vo vizážistickej brandži. Svoje klientky nielen líči, ale aj učí, pretože organizuje vizážistické kurzy, má vlastnú značku štetcov a jej umenie nesie osobitý rukopis. Pojem Lucid Style či Makeup by Lucid inšpiruje desaťtisíce fanúšikov nielen na sociálnych sieťach. Štýlová mamička ročnej dcéry Lýdie má na Instagrame viac ako 160-tisíc followerov, takže ju na spoluprácu oslovujú módne aj kozmetické značky. Spojitosť s jej menom je totiž zlatá baňa a zaručuje prílev fanúšikov.

Instagram

Mikina Dimunová

Práve Mikina sa pred tromi rokmi postarala o nový look EMMY, ktorý jej dodal poriadny refresh. A že sme si na to vybrali najlepšiu grafickú dizajnérku, nikto nepochybuje, veď Mikina už spolupracovala so značkou Chanel, pre módnu značku Nehera vytvorila vizuálnu identitu a kým sa začala venovať grafickému dizajnu na VŠVU, študovala módne návrhárstvo, v ktorom sa nenašla. To, že grafický dizajn ju bude živiť, netušila, no keď navštevovala Paríž kvôli pracovným projektom, zostala tam tri roky žiť. Potom zatúžila po domove a vrátila sa do Bratislavy. Na konte má spoluprácu so značkou šperkov Neva Oslo, redizajn pražskej značky sviečok Meadows, spoluprácu s Baletom SND, vizuálnu identitu portugalskej surfistickej značky Blest, ale pomáhala vytvárať aj bratislavský dizajnový concept store Diagram.

Instagram

Čítajte viac:

5 kabeliek, ktoré toto leto musíte mať a nestoja viac ako 30 eur!

MÓDNA POLÍCIA: Najväčšie trapasy z Cannes! Bradavky, odhalené rozkroky a dokonca aj...

Veľká módna galéria z Met Gala: Neuveríte vlastným očiam! Rihanna ako pápež, Katy Perry s anjelskými krídlami

Gabika Drobová

Táto žena je takmer za všetkými úspešnými projektmi, aké si viete predstaviť. Gabika začínala ako dramaturgička v FM rádiu, neskôr pracovala ako rozhlasová moderátorka, no zlom v jej kariére nastal, keď v roku 1995 stála pri zrode televízie Markíza. Pracovala tam ako šéfdramaturgička aj kreatívna producentka relácií Zámena manželiek, Nevesta pre milionára, Slovensko má talent, SuperStar, Talentmánia či Adela show. Veľká milovníčka módy však nakoniec zakotvila vo Fashion TV, ktorému šéfuje takmer sedem rokov. Česko-slovenská verzia módnej televízie sa aj vďaka nej teší medzi fashionistami veľkej popularite a Gabika je viditeľne vo svojom živle.

Instagram

Yak.Sha

Pojem FASHION DEALã si rozhodne zapamätajte. Jej zakladateľ, vlastným menom Michal Novotný, s ním totiž má veľké plány a my mu veštíme veľmi zaujímavú budúcnosť. Slovák s vietnamskými koreňmi je absolútny trendsetter a okrem módneho sveta sa úspešne pohybuje aj v tom hudobnom. Okrem podujatia FASHION DEALã, ktoré predstavuje to najlepšie z urban kultúry na Slovensku aj v Česku, má vlastnú módnu značku PAY. či hudobno-módny label F*CK THEM, pod ktoré momentálne patria už aj mená svetových hudobníkov. Navyše, podujatie FASHION DEALã z Bratislavy presunul do Prahy, takže je otázka času, kedy začne hlásiť úspechy zo sveta. Keďže má jasnú víziu a šikovný tím, veľmi pravdepodobne sa mu to podarí.

Instagram

Michaela Kocianová

Rodáčku z Trenčína objavila agentúra Elite, keď mala šestnásť, a dnes je Michaela ambasádorkou súťaže Elite Model Look. Bodaj by nie, veď stále patrí medzi najúspešnejšie slovenské topmodelky a pracovala s takými exkluzívnymi značkami ako Givenchy, Dior, Vivienne Westwood, dokonca ako jediná Slovenka v histórii predvádzala na prehliadke Victoria’s Secret. Miška žije na striedačku v New Yorku a Londýne a hoci v súkromí miluje nenápadné outfity, najmä čiernu a sivú, je príkladom ženy, ktorá si na seba môže obliecť aj vrece, a stále bude vyzerať dokonale. Počet tituliek, na ktorých sa počas svojej kariéry objavila, sa ani nedá spočítať a my v EMME sme na ňu hrdí o to viac, že jej sláva nestúpla do hlavy. Je stále rovnako milá, srdečná a bez manierov ako na začiatku kariéry, keď sme s ňou fotili prvé editorály.

Instagram

Čítajte viac:

Ako rozpoznať fejkovú kabelku od tej pravej: Stačia vám tri jednoduché rady!

MÓDNA POLÍCIA z filmového festivalu v Cannes: Očarujúca Penelope Cruz a čo je TOTO?

Emma Drobná

Keď sa objavila v šou SuperStar, zaujala nielen spevom, ale aj originálnym zjavom a svojským výrazom. Emma je rebel, Emma je iná, Emma inšpiruje. A po tom, čo súťaž s prehľadom vyhrala a do sveta vypustila niekoľko úspešných hitov, stala sa aj uznávanou módnou ikonou. Jej popularita rastie aj na sociálnych sieťach, veď na Instagrame má takmer dvestotisíc fanúšikov. A to nie je málo, však? Môže za to práve speváčkin originálny imidž, ktorý zrejme „nachytala“ počas pobytu v Dánsku, kde vyštudovala dizajn na strednej škole, ale aj dvojročný pobyt v Londýne, ktorý je jej srdcovkou. V EMME sa vidia nielen umelkyne a milovníčky módy, ale aj módne značky či slovenskí dizajnéri, ktorí ju oslovujú na spoluprácu.

Instagram

Čítajte viac:

Ako rozpoznať fejkovú kabelku od tej pravej: Stačia vám tri jednoduché rady!

MÓDNA POLÍCIA z filmového festivalu v Cannes: Očarujúca Penelope Cruz a čo je TOTO?