Moderátorkou chcela byť, odkedy videla moderovať Adelu v SuperStar. Dôvod? „Bola totálne iná ako všetky moderátorky, lebo bola svoja,“ tvrdí. Podobnosť čisto náhodná? Becca, to je zmyselná kombinácia krásneho zjavu aj prejavu, a práve preto patrí medzi jagavé hviezdy našej (nielen) moderátorskej scény.

Ako sama tvrdí, ústa sa jej nezatvorili, odkedy sa naučila hovoriť, a aj preto sa rozhodla študovať žurnalistiku. Predtým si však vyskúšala aj iné pracovné „polohy“. „Už od štrnástich rokov som mala rôzne brigády, zarábala som ako čašníčka či vykladala tovar. Zmena nastala po tom, ako som sa vrátila z výmenného pobytu na Karlovej univerzite, kde som semester študovala mediálne štúdiá. Aj vtedy som mala tri práce, ktoré ma síce nebavili, ale potrebovala som sa uživiť. Tak som si povedala, že sa chcem už naozaj začať venovať svojim snom.“ A tak sa aj stalo. Napísala do lokálneho rádia v Nitre. „Dodnes si pamätám, že do predmetu mailu som napísala – ich nová moderátorka,“ smeje sa.

„Potom si ma pozvali na mikrofónové skúšky a zistilo sa, že som mala pravdu.“ Ambicióznosť a odvaha jej nikdy nechýbali a aj vďaka svojmu odhodlaniu si svoj rádiový sen splnila rovno v Europe 2. „Hľadali moderátorku do rannej šou na pár týždňov prostredníctvom súťaže Hlas do rádia. Na základe videí vybrali top 5 a potom si každú vyskúšali vo vysielaní.“ Môžete hádať, ako to dopadlo. Jasné, Becca to vyhrala. „Po tom, ako sa skončila moja letná jazda v rannej šou, si ma nechali. Moderovala som víkendy a o pár mesiacov bol z víkendov každý večer a nakoniec som moderovala popoludňajšiu šou,“ hovorí krásna spíkerka, ktorá si síce od rádia dala na chvíľu pauzu, no teraz vysiela s kolegom Šortym.