Eko fashionistka

„Móda spája milióny ľudí vo svete, na Slovensku aj v Bratislave. Pomáha nám prejavovať sa, odzrkadľuje nás a naše nálady. Móda je podstatnou súčasťou moderných ľudí. Tento priemysel však stojí za jedným z najväčších svetových problémov, akými sú: nadmerná spotreba, nadprodukcia textilu, globálne otepľovanie, zlé pracovné podmienky v rozvojových krajinách a mnoho iných. Takto sa usilujem aspoň lokálne priniesť o čosi zelenšiu budúcnosť, aby sme s láskou k móde mohli žiť zdravo čo najdlhšie.“ Amen.

Carolina o svojom bazári vraví, že je niečo ako spojovací článok v cirkulárnej ekonomike, ktorá zabraňuje vytvárať odpad tým, že dáva veciam druhú šancu. „Luxusné kúsky si vždy zaslúžia druhý život. To, čo môže byť pre niekoho nevhodný darček, sa môže veľmi páčiť niekomu inému. Dopriať si svoj vysnívaný kúsok, ušetriť a navyše pomôcť životnému prostrediu je tá najlepšia vec, aká sa dá v rámci nakupovania urobiť,“ dodáva. „Drvivá väčšina profilov s oblečením na Instagrame nemá vlastnú predajňu, a tak neponúka žiadnu inú ekologickú možnosť odberu,“ vysvetľuje mladá podnikateľka.

VIAC FOTO V NAŠEJ GALÉRII TU

Vlastní kabelku Hermès za niekoľko tisíc eur

Módu milovala odmalička, čo sa odzrkadľuje aj na jej osobitom štýle. Inklinuje k peknému, prirodzenému vkusu a moderným trendom, obzvlášť k minimalizmu. Všetky tieto atribúty možno pozorovať v jej vášni k móde, kde prepája nadčasovú značkovú módu s veľmi priaznivými cenami. „Kabelka a topánky. To je niečo, do čoho rada investujem. Ale viem nájsť pekné kúsky aj v Zare,“ hovorí Carolina, hoci s radosťou priznáva, že jej najdrahší kúsok, ktorý vlastní, je kabelka Hermès za niekoľko tisíc eur.

„Luxusným doplnkom môžete vyzdvihnúť akýkoľvek, aj jednoduchý outfit napríklad z nadčasového denimu. Džínsy sa hodia takmer na každú príležitosť. K tomu zákazníčkam vždy radím zadovážiť si nadčasový trenčkot v béžovom odtieni či tmavú koženú motorkársku bundu, ktorá nikdy nevyjde z módy. Vintage kúsky s monogramom ako Dior či Gucci sú tiež záležitosťami, ktoré vám zostanú naveky, preto sa do nich oplatí investovať,“ prezrádza. P. S.: Farebné outfity u nej nehľadajte. Najradšej má sivé, béžové, čierne či biele farby.

V luxusnom bazáre Luxed nájdete ikonické módne kabelky či tašky od svetových návrhárov a značiek
Zdroj: Michal Kiník