Prvá módna kolekcia v podaní Meghan Markle je na svete a včera ju predstavila v Londýne. A je to mimoriadne špeciálny projekt vojvodkyňu, keďže vznikla v spolupráci s charitatívnou organizáciou Smart Works, ktorej je zároveň aj patrónkou. Vytvorila pre nich kapsulovú kolekciu elegantného oblečenia do práce pod názvom „The Smart Set“. Charitatívna organizácia pomáha ženám v núdzi s pracovnými pohovormi, a to v oblasti obliekania a koučingu. Preto Meghanina kolekcia obsahuje všetko, čo žena potrebuje na vytvorenie pracovného šatníka: košeľa, nohavice, sako, šaty a kabelka.

Modelky predviedli kúsky z Meghaninej kolekcie.
Modelky predviedli kúsky z Meghaninej kolekcie.
Zdroj: Getty images

Aby bol každý jeden kúsok z kolekcie perfektný, prizvala si vojvodkyňa na pomoc britské módne značky ako Jigsaw, Marks and Spencer a John Lewis, ako aj jej blízku priateľku a návrhárku Mishu Nonoo. Tí jej pomohli vytvoriť jednotlivé prvky kolekcie tak, aby boli dokonalé.

Predaj kolekcie bude fungovať v štýle  1: 1: keď si zakúpite jeden model z kolekcie, druhý (ten istý) poputuje automaticky charitatívnej organizácii, ktorá ho posunie ženám v núdzi. Celá kolekcia je už v predaji  a vy si môžete kúpiť jednotlivé veci daných značiek. Dobrá správa je, že niektoré sú naozaj cenovo dostupné.

Klikajte na fotky v našej FOTOgalérii a zistíte ceny aj kde ich zoženiete. A vo videu si pre zmenu pozrite zábery z predstavenia kolekcie.