Lucid, to je dnes už na Slovensku značka, aj keď Lucii chvíľu trvalo, kým si vybudovala slušné meno a presadila sa medzi vizážistami. Líčenie ju bavilo už na základnej škole, keď s mejkapom začala experimentovať.

Svet farbičiek ju dlho lákal, no medzitým študovala politológiu aj medzinárodné vzťahy a na profesionálny kurz líčenia si najskôr musela našetriť. „Až keď som mala 28 rokov a ten kurz som si zaplatila, pustila som sa do toho naplno. Nemala som ani štúdio, ani peniaze, ani šminky, len veľké odhodlanie,“ smeje sa pri spomienke na svoje začiatky. Hoci sa do práce pustila veľmi spontánne, vždy si dávala záležať na kvalite. „Kúpila som si štetec, ktorý stál sto eur, pár očných tieňov, nejaké mejkapy a začala som pomaly skúšať a fotiť sa. Až postupne som dostala za svoju prácu honorár,“ vraví dnes už skúsená vizážistka. Jej rukami prešlo mnoho známych žien, pracovala na veľkých módnych projektoch aj v televízii, no medzi klientkami nerobí rozdiely. „Prácu si veľmi vážim. Žijem len z nej a teším sa z každej ženy, ktorá si ma objedná, aby som jej urobila pekný mejkap,“ hovorí Lucia a priznáva, že my Slovenky sme v líčení urobili pokrok. Niekedy si síce nevieme vybrať správny odtieň mejkapu a občas podceníme techniku nanášania vrstiev, ale inak sme vraj získali super zručnosti.

Lucia vyžíva aj v umeleckom mejkape, keď sa prekonáva a posúva svoje hranice.
Zdroj: Lýdia Czakó

A čo by podľa profesionálky nemalo chýbať chýbať v kozmetickej taštičke žiadnej ženy? „Určite rúž pre krásne pery, púder na zjednotenie pokožky a rozjasňovač, ktorý dá tvári svieži look.“ Ozaj, viete si predstaviť, koľko rúžov vlastní jedna z našich najlepších vizážistiek? „To je dobrá otázka. Mám ich plné zásuvky. Schválne som ich raz skúsila spočítať a skončila som niekde pri čísle dvesto. Potrpím si na nalíčené pery, ale musia pôsobiť prirodzene. Málokedy mám chuť na výrazný rúž.“ Napriek tomu sa Lucia vyžíva aj v umeleckom mejkape, keď sa prekonáva a posúva svoje hranice. „Inšpirujú ma ľudia zo sveta, ich kreácie a bavia ma nenositeľné mejkapy v štýle art, kde my vizážisti dokazujeme svetu, čo zvládneme.“ Rovnako ako pri líčení rada experimentuje, ani v móde nemá žiadny zoznam vecí, ktoré by si vyslovene neobliekla. Aj šatník totiž berie ako výzvu. „Milujem značky aj neznačkové oblečenie a mám rada, keď to všetko skombinujem a pripadám si krásna. U mňa neexistuje ráno, že by som si na seba navliekla hocičo a tak odišla z domu. Do svojho dňa chcem vniesť štýl,“ opisuje Lucid, ktorú však sotva niekde uvidíte s veľkým výstrihom či so sukňou tesne pod zadok, skôr staví na pohodlnosť.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.