Vieme, že zima nie je úplne sezónou pre žiarivé kvety, ale občas treba mať módnu odvahu a vyskúšať niečo extravagantné. Keď sú dni krátke a chladné, je priam žiadúce si zaobstarať aspoň v oblečení niečo hravé a farebné, čo vám robí radosť. A nosiť kvety v zime je oveľa ľahšie, ako by ste si mysleli. Pomôžu vám v tom materiály s výraznou štruktúrou, na ktorých kvetinové vzory vyniknú ešte viac.

Reč je o úpletoch, žakáre či zamate, ktoré sú vo svojom základe pevné, dominantné a hlavne hrejivé. Výborne ladia s kožou aj denimom, ktoré sú tiež vyhľadávané počas zimných mesiacov. Obľúbeným kvetinovým kúskom, s ktorým môžete začať, sú šaty s dlhým rukávom. Ľahko ich skombinujete s vysokými čižmami a dlhým kardigánom, čím dosiahnete rozkvitnutý look s bohémskym nádychom.

Louis Vuitton: Poprajte si retro motívy, ktoré sú veľkým hitom tejto sezóny.
Zdroj: Getty images

Ďalším obľúbeným kúskom je rafinovaný pulóver s retro kvetinovým vzorom. Podobné kreácie predviedol aj módny dom Louis Vuitton, ktorý predstavil plejádu ležérnym outfitov s pulóvrami a dlhými sukňami. Dokonale podčiarkli ženskosť mixom s tylovým materiálom na sukniach. V prípade, že nechcete kvetmi príliš pútať pozornosť, dbajte na to, aby boli na tmavom či farebne neutrálnom podklade. To stlmí ich efekt. Zároveň outfit vyskladajte na jednom dominantnom kúsku, ku ktorému šikovne doplníte jednofarebné doplnky.

Viac módnej inšpirácie nájdete v našej FOTOgalérii.

Páčia sa vám kvetinové vzory v zimných outfitoch?