Nie je to tak dávno, kedy by nám pripadalo nemiestne prísť do kaviarne v teplákoch a kabáte, obliecť si mikinu s kapucňou a cez rameno prehodiť malú kabelku. A čo dnes? Úplne bežné, však? Mnohé značky vycítili potenciál teplákových materiálov a my dnes vidíme wide leg nohavice, crop mikiny a high waist tepláky na každom rohu. Kde je dopyt, tam je ponuka. Ale ako dopriať svojim zákazníkom to, po čom túžia a zároveň plávať proti prúdu mainstreamu?

Janka Pištejová je na Slovensku návrhárskou stálicou, ktorá tvorí nádherné plesové róby. Najnovšie však navrhuje aj street módu.
Zdroj: archív J.P.

Túto otázku si pri navrhovaní kolekcie Streetwear kládli aj Jasmina Alagič a Janka Pištejová, známa tiež ako Pištejka. Značka Jasmina UNLIMITED je na trhu už niekoľko mesiacov a po spustení kolekcie Loungewear si obe potvrdili, že ženy túžia byť nielen krásne oblečené, ale chcú sa hlavne cítiť pohodlne.

 

Janke Pištejovej sa podarilo súčasný módny trend posunúť na ďaleko vyšší level. Kvalitné materiály, ručná precízna práca, premyslené strihy a detaily, ktoré rozhodne plávajú všade, len nie s prúdom mainstreamu. Slobodná v prejave, šťastná v duši a krásna v zrkadle. Takáto je zákazníčka, ktorú pred sebou pri tvorbe videli stáť Jasmina a Janka.

Modelky sú aj bežné ženy

Nestačilo si len ujasniť, kto by mal modely nosiť, Janka a Jasmina chceli modelov obliecť ženy, ktoré sa v spleti každodenných povinností túžia cítiť šik a pohodlne. Preto sa rozhodli vyhlásiť verejný kasting na fotenie novej kolekcie. Prihlásiť sa mohli všetky ženy stotožnené s ich filozofiou, ktoré mali chuť stať sa tvárou značky Jasmina UNLIMITED.

Pozrite si video z fotenia ich najnovšej kolekcie:

 

To, že ma vybrali spomedzi toľkých krásnych žien, mi spravilo obrovskú radosť. Súpravy sú nádherné a to, čo o nich Jasmina s Jankou hovoria, je úplná pravda. Odkedy som si súpravu na fotení obliekla, už som ju nechcela vyzliecť. Ďakujem za túto krásnu skúsenosť a aj všetkým ľuďom, ktorí tam v ten deň boli, pretože sú naozaj skvelí,” priznala sa Petra, jedna zo žien, ktoré na fotení dostali príležitosť stať sa na chvíľu modelkami. Tak ako Klaudia, ktorá si to pred objektívom tiež užila. “To je tak, keď sa spojí krásna duša s úžasným tímom, dobrým jedlom a kvalitným oblečením! Dokonalé.”

Kolekciu Jasmina s Jankou fotili na bežných ženách
Zdroj: Michal Jakubec (c) BASEfactory

My Janke a Jasmine držíme prsty, aby sa ich kúsky aj naďalej tešili veľkému záujmu. Ak chcete podporiť modely ručne a precízne šité na Slovensku, určite sa bežte pozrieť na www.janapistejova.com.

Čo na to  hovorí Jasmina, autorka a tvár značky Jasmina UNLIMITED?

Nie som typ, ktorý podlieha najnovším módnym výstrelkom a každý nový kus okamžite potrebuje mať vo svojom šatníku, hovorí Jasmina.
Zdroj: Michal Jakubec (c) BASEfactory

 

Čo pre teba znamená móda, aký je tvoj štýl a ako by si ho opísala? Podľa čoho si trebárs vyberáš outfity na denné nosenie a trebárs do spoločnosti?

Móda pre mňa nie je nevyhnutná, no zároveň mám ako každá žena rada pekné veci. Nie som typ, ktorý podlieha najnovším módnym výstrelkom a každý nový kus okamžite potrebuje mať vo svojom šatníku. Móda je pre mňa niečo, v čom sa cítim pekne, ale ruka v ruke musí ísť s atribútom peknosti aj pohodlnosť. Je úplne jedno či ide o oblečenie do spoločnosti alebo veci na doma, mám rada, keď sú obe tieto podmienky splnené.Napríklad počas natáčania Československo má talent som na sebe často mala oblečené modely od Janky Pištejovej. Chcela som, aby boli výrazné a zaujímavé, no zároveň som si pri výbere dala záležať na pohodlnosti. Ráno si outfit vyberám podľa toho, čo ma v daný deň čaká. Väčšinu týždňa mám na sebe tepláky z našej kolekcie, pretože sú tak univerzálne, že si ich môžem obliecť na stretko aj s malým do parku.

Čo pre teba znamená spolupráca s Jankou Pištejovou?

Jankine vnímanie ženskosti mi bolo vždy veľmi sympatické. Ja nie som módna návrhárka a preto si úplne nedokážem vizuálne predstaviť, ako by mali vyzerať dokonalé šaty. To mi vždy pripomenie práve Janka. Nech sa pozriem na akýkoľvek jej model, viem, že sa pozerám na dokonalý výtvor. O to väčšou cťou mi je, že môžeme spolupracovať na spoločnej kolekcii. Jasmina UNLIMITED v spojení s Jankou je splnený sen, o ktorom som vlastne ani nemala odvahu snívať. Prevládajú vo mne nádherné emócie, zvlášť teraz, keď sa kolekcie ľuďom páčia a my stále pracujeme na nových modeloch. Tvoríme ďalej, lebo sa to ľuďom páči a zákazníci pribúdajú každým dňom, za čo som nesmierne vďačná.

Jasmina UNLIMITED v spojení s Jankou je splnený sen, o ktorom som vlastne ani nemala odvahu snívať, tvrdí známa moderátorka
Zdroj: Michal Jakubec (c) BASEfactory

Ktorý kúsok z kolekcie Jasmina UNLIMITED je tvoj „miláčik“?

Všetky modely sú moje najobľúbenejšie. Keď sme spustili predaj Loungewear, milovala som ich a myslela si, že tieto modely už nič netromfne. Potom sme dali von kolekciu Streetwear a cítila som sa ako bohyňa každého geta. Nedokážem si vybrať iba jeden jediný kúsok, pretože som absolútne stotožnená s každým jedným, ktorý sme spoločne vytvorili.

Existuje niečo, čo by si si nikdy, ale naozaj nikdy neobliekla, alebo si v tejto sfére bez predsudkov a nič také na tvojom blackliste nie je? Že si trebárs ochotná dať si na seba čokoľvek, v čom sa cítiš pohodlne?

Pravdepodobne existujú nejaké modely, ktoré by som si nikdy neobliekla a to z dôvodu, že som v duši tak trochu malá puritánka. Sú veci, ktoré
 rada ukazujem iba svojmu mužovi, preto ma zrejme nikdy nestretnete vyzývavo oblečenú. Samozrejme, nesúdim ženy, ktoré na to majú odvahu. Z môjho uhľa pohľadu vidím ženskosť inde, než vo vyzývavých šatách. Ale to je vec názoru.

Spomeň si na tvoje najväčšie módne faux pas, možno nejakú divokú kombináciu či výstrednosť, trebárs v časoch tínedžerských, pri ktorej sa dnes chytáš za hlavu, že -pomoc, ako som si niečo také mohla niekedy obliecť?

Každá jedna spomienka z dávnejších čias, ktorá vylezie mojim priateľkám na Facebooku (keďže ja na tejto sociálnej sieti nie som) a pošlú mi ju, je pre mňa hanbou. Módne faux pas je vlastne skoro všetko, čo som kedysi nosila a dnes si pri pohľade na fotky hovorím “preboha”, haha. Povedala by som, že celá moja mladosť bola oblečená zvláštne, ale zato bola veselá.