Do súťaže sa mohli prihlásiť slečny vo veku 13 až 21 rokov s výškou nad 170 cm a mladí muži vo veku 15 až 23 rokov s výškou nad 183 cm. Do 14 dní po skončení castingov budú kontaktovaní všetci, ktorí postúpia do semifinále, ktoré sa bude konať v októbri v Bratislave. Vybrané devčatá a mladí muži sa v novembri zúčastnia finále, ktoré sa uskutoční na Pražskom hrade. Víťazka a víťaz národného finále odcestujú na 37. ročník svetového finále Elite Model Look.

Castingy podliehali tento rok prísnym hygienickým pravidlám.
Castingy podliehali tento rok prísnym hygienickým pravidlám.
Zdroj: Schwarzkopf Elite Model Look

Ambasádorkou súťaže je topmodelka Michaela Kocianová, ktorá sprevádzala všetkými castingami. Riaditeľ súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre ČR a SR Sáša Jány k projektu hovorí: "Som potešený z odozvy na každoročné kolá našich castingov. Veľmi si vážim dôveru mladej generácie a ich obrovského záujmu a účasti. Ako najúspešnejší projekt hľadania nových tvárí v Čechách a na Slovensku sa cítime zaviazaní k vybraným adeptom a tak i pristupujeme k managementu kariér finalistiek a finalistov. Som hrdý na to, že na veľký počet svetových víťaziek z našich krajín sme naviazali i víťazstvom Slováka Andreja Chamulu na svetovom finále, ktoré sa konalo vlani v Paríži.“.

Topmodelka Michaela Kocianová sa stala ambasádorkou súťaže, a tak nesmela chýbať na žiadnom zo siedmich castingov.
Topmodelka Michaela Kocianová sa stala ambasádorkou súťaže, a tak nesmela chýbať na žiadnom zo siedmich castingov.
Zdroj: Schwarzkopf Elite Model Look

Modelingová agentúra Elite bola založená v Paríži v roku 1972 a behom svojho pôsobenia sa vypracovala na nejprestížnejšiu agentúru na svete. V Českej republike a na Slovensku sa súťaž Elite Model Look organizuje od roku 1992. Prostredníctvom Elite Model Look boli objavené mnohé známe tváre z titulných strán svetových módnych časopisov. Súťaž pomohla odštartovať kariéry modelingových hviezd súčasnosti, ako sú napr. Cindy Crawford, Gisele Bündchen, Hana Jiříčková, Linda Vojtová (svetová víťazka Elite Model Look 2000), Denisa Dvořáková (svetová víťazka Elite Model Look 2006), Eva Klímková (svetová víťazka Elite Model Look 2013), Barbora Podzimková (svetová víťazka Elite Model Look 2014) , Jana Tvrdíková (svetová víťazka Elite Model Look 2016) či Andrej Chamula (svetový víťaz Elite Model Look 2019).