Vyraziť na relaxačný víkend niekde do wellness hotela alebo do klasických kúpeľov? Po novom roku a po sviatkoch je to zrejme hektické a na relaxačný víkend si budete musieť zrejme počkať. Ale čo keby ste si urobili kúpeľový rituál doma? Ak viete, ako na to, akým kozmetickým prešľapom sa vyhnúť, takéto domáce SPA pomôže telu aj duši.

Relax vo vlastnej vani

Dobre, Kleopatra sa síce pred tisíckami rokov kúpala v osľom mlieku a Bátoryčka vraj v krvi nevinných panien, aby si zachovali mladosť a hebkú pokožku, no nám, bežným a zaneprázdneným, bude celkom stačiť skromnejšie riešenie. Obyčajný domáci kúpeľ, ktorý má viac bonusov, než si viete predstaviť. Tlmí stres aj napätie, čistí hlavu, lebo navodzuje príjemný pocit relaxu, para z teplej vody a vonných prísad pôsobí na priedušky, pretože má inhalačné účinky a aby toho nebolo málo, pripravuje pokožku tváre aj tela na doping z kozmetických prípravkov. Tak ako, idete si konečne dopriať dve hodiny času a pripraviť si skutočné SPA?

Kúpeľom sa to nekončí

Keď vyjdete z vane, ešte skôr než sa zaviniete do mäkkého župana, rozmaznávajte si svoju pokožku. Samozrejmosťou by mal byť telový krém, maslo či olej aj špeciálna starostlivosť o tvár. Tú rozžiari krémová alebo textilná maska, ktorá uvoľní napätie pleti, vyhladí mimické vrásky a nadopuje pleť aktívnymi látkami. Masky účinkujú rýchlo a intenzívne, keďže obsahujú vyššiu koncentráciu účinných zložiek, a stačí približne pätnásť minút, aby si urobili svoj džob. Pozor, od macochy nesmie zostať ani očné okolie, dekolt a ruky, tak na ne nezabudnite.

Nie je nič príjemnejšie, ako si dať v chladných mesiacoch horúci voňavý kúpeľ.
Zdroj: Shutterstock

Na záver nesmie chýbať kvalitné sérum podľa typu pleti a čerešnička na torte v podobe nočného krému. Asi to dobre viete, tak vám to len pre istotu pripomenieme, že čas po kúpeli je ideálny aj na ošetrenie nechtov, pretože jemná koža v ich okolí je jemnejšia a mäkšia ako obvykle, ľahko sa s ňou pracuje, aj preto experti na krásu odporúčajú celý rituál zakončiť manikúrou a pedikúrou. Potom už stačí len zaliezť pod deku so šálkou čaju, dobrou knihou či k obľúbenému seriálu a vaše domáce SPA má záverečnú. Nečudujte sa, ak po ňom pocítite únavu, takýto kúpeľ obvykle uvoľní napätie aj stres, preto je výdatný spánok tou najlepšou bodkou večera. Pre dušu, pre pokožku aj pre pleť, tak čo chcieť viac?

Pokračovanie článku na ďalšej strane.