Spojením francúzskeho chic štýlu a amerických sportswearových ikon vznikla moderná a sofistikovaná kolekcia, v ktorej nájdeme odľahčené obleky, ľanové kúsky, jarné bundy a aj šaty s výraznými originálnymi potlačami. Vydajte sa s nami z Paríža až na Francúzsku Riviéru.

Prvá časť kolekcie SS20 je inšpirovaná mestským životom v Paríži a zahŕňa kúsky, ktoré sú ako stvorené pre ruch veľkomesta a každodenný pracovný zhon. Modernými ikonami sú v tomto prípade univerzitné bombery The GANT Varsity Jacket, a tak typický Heavy Rugger, ktorý dostal originálny nádych vďaka nášivkám s typickými francúzskymi znakmi. Ženy si prídu na svoje vďaka najrôznejším košeliam alebo šatám v nápadnom francúzskom štýle. Perfektný a chic office look je tak na svete. Pre pánov nechýbajú príjemné a funkčné kúsky z materiálu Tech Prep a to nielen košele, ale napríklad aj bundy alebo chinos nohavice.

Ilustračné foto.
Zdroj: GANT

V druhej časti kolekcie sa vydávame z mesta na juh Francúzska na Francúzsku Riviéru (fr. Côte d’Azur – Azúrové pobrežie). Len si predstavte tú prírodu, okúzľujúce domy pri levanduľových poliach a záhrady plné citrónovníkov. Keď stúpajú teploty a o slovo sa hlásia slnečné lúče, prichádzajú na rad ľahšie, vzdušné a hlavne príjemné materiály. Do popredia sa dostávajú prírodné materiály ako bavlna alebo ľan, ktoré oceníte nielen počas parného dňa ale aj pri večernom pohári dobrého francúzskeho vína.

“V tejto sezóne sme chceli objaviť európsku časť nášho dedičstva. A kde inde začať než v srdci európskeho štýlu, vo Francúzsku,“ hovorí Karen Vogele, Director of Product and Design

Kľúčové farby a vzory

Farebná paleta je samozrejme stále inšpirovaná americkým sportswearom, a tak zahŕňa výraznú žltú, oranžovú, červenú, zelenú, modrú aj rúžovú. Letná paleta farieb kombinuje ľahké pastelové farby s prímesou bielej s mierne vyblednutým efektom – ako napríklad tmavo modrá alebo žltá. Inšpirácia Francúzskou Riviérou je pri vzoroch badateľná na prvý pohľad – malebná krajina, citróny, levanduľa alebo olivový háj. Taktiež aj kostoly, ktoré sa nachádzajú v malých dedinkách pobrežia, nájdeme na najrôznejších kúskoch v kolekcií.

Ilustračné foto.
Zdroj: GANT

Kolekcia jar/leto 2020 je aktuálne k dispozícií v kamenných predajniach a na e-shope gant.sk

Ilustračné foto.
Zdroj: GANT