Pozrite si naše top kúsky v galérii

1. Prečo to funguje?

Monochromatický outfit je skvelou príležitosťou, ako si predĺžiť postavu. Ak však nechcete, aby si vás pomýlili s postavičkou z Teletubbies, žiada si to pár pravidiel. Tým najdôležitejším je KOMBINOVAŤ – strihy, materiály a textúru. Tak, aby výsledok pôsobil harmonicky.

2. Vrstvenie

Nielenže krásne skoriguje mierne nedostatky postavy, ale aj vyzerá skvele. Vrstvite topy či aktuálne body s kardigánmi, so sakami, s kabátikmi. A striedajte odtiene – aj tmavomodrá či ružová majú celú škálu odtieňov, ktoré ako celok pôsobia nádherne.

3. Rozbite to!

Doplnky v kontrastnej farbe – šperky, kabelka, šál, klobúk či topánky sú čerešničkou na torte a váš outfit tón v tóne privedú do dokonalosti.

4. Pozor na čiernu

Jasné, čiernou nič nepokazíte. Ale nie je to už trochu nuda? Povýšte sa na umelkyňu a miesto klasiky skúste iné farebné variácie, napríklad bielu, tmavomodrú, baklažánovú alebo žltú, červenú či ružovú. Nie ste v monochromatickom štýle ešte celkom doma? Neutrálne tóny vyzerajú luxusne a hodia sa na každú príležitosť.

Inšpirujte sa!

V ružovom

Nežné tóny vám prepožičajú ženskosť a hravosť. A netreba ani odhaľovať priveľa pokožky. Pozrite sa na Jessicu Albu, ktorá skombinovala rolák so širokými nohavicami a doplnila ho o dlhý kabátik. Skúste to ako ona!

Jessica Alba
Jessica Alba
Profimedia.sk

Biela

Gigi je priekopníčkou monochromatického trendu a vie ho nosiť za každých okolností. Všimnite si, ako sa textúra kabáta a hodvábnych nohavíc krásne dopĺňajú. Mokasíny v neutrálnej farbe zasa príjemne rozbíjajú jednoduchosť bielej. Ak ste skôr teniskový typ, pokojne si ich obujte – mix casual štýlu a elegancie je predsa stále veľmi žiadaný!

Gigi Hadid
Gigi Hadid
Profimedia.sk

Na dámu

Milujete jednoduché, čisté línie a strihy? Dajte to na Victoriu Beckham. Rolákové šaty, k tomu vysoké čižmy a jednoduchá kabelka sú zárukou, že nešliapnete vedľa.

Victoria Beckham
Victoria Beckham
Profimedia.sk

Viac foto nájdeteTU

Čítajte viac:

COOL trend, ktorého sa nemusíte báť: Creeper topánky sú hitom aj medzi celebritami!

Róby hodné Oscara: 30 ikonických oscarovských šiat, ktoré sa zapísali do módnej histórie

Kimlička radí: Toto sú kúsky, s ktorými vám žiadne módne "faux pas" nehrozí. Máte ich?

Tuhá zima? Tieto fashion blogerky vám ukážu, že sa to dá zvládnuť so štýlom!