Oranžová nie je žiadnou novinkou vo svete módy a dizajnéri ju milujú vo viacerých podobách. A potvrdili to aj túto sezónu, v ktorej ohnivým tónom nešetrili. Je živá a vyžaduje si pozornosť a je farbou kreativity a fascinácie. Ak chcete, aby si vás všimli alebo chcete povedať svetu, že ste šťastná, ambiciózna a trochu extrovertná, noste oranžovú.

Nie je taká agresívna ako červená, ale dokáže upútať pozornosť. Preto sa ju nemusíte báť nosiť a pri jej mixovaní do outfitov ju použite s fantáziou. Ideálne je prepojiť nápaditosť materiálov, strihu a výrazného odtieňu. Ak si netrúfate na jednofarebný look, pridajte aj ďalšie odtiene. Prekvapí vás, že oranžová funguje s naozaj bohatou paletou farieb.

Victoria Beckham: Klasický kabát v sviežej farbe bude dokonalým prvkom na rozbitie fádneho outfitu.
Zdroj: Profimedia

Najbezpečnejšie kombinácie budú vždy tie s neutrálnymi tónmi — biela, sivá a béžová, prípadne čierna či námornícka. Nie ste naozaj istá, či sa vám vybraný odtieň oranžovej hodí? Skúste jednoduchý trik. Podržte si vybraný módny kúsok blízko pri tvári. Ak vám rozžiari tvár aj oči, ten si nechajte. V prípade, že pri nej vyzeráte bledo či fádne, hľadajte ďalej. Ak máte olivovú alebo snedú pleť, zvoľte žiarivé odtiene oranžovej. Bledšiemu odtieňu pleti sa rozhodne hodia skôr tlmenejšie odtiene, ako sú koralové alebo broskyňové tóny. Neónová oranžová môže byť momentálne horúcim trendom, ale použite ju skôr na zvýraznenie a noste ju ďalej od tváre. Napríklad v podobe doplnkov, kabelky či topánok.

Páči sa vám oranžová farba na oblečení?