>>Pozrite si viac jej outfitov v galérii

 Aké je teda tajomstvo štýlu a elegancie, ktorou sa dizajnérka slovenskej módnej značky Factory WTF?! vyznačuje? „Mám rada jednoduchosť. Pretože v jednoduchosti je krása! Vidno to aj vo farebnej škále môjho šatníka. V prevažnej väčšine tu nájdete bielu, čiernu, modrú a vojenskú zelenú. Jednoduchý je aj môj najnovší fashion miláčik – košeľové šaty. Tento rok sú mojím obľúbeným kúskom, ktorý nosím v každom počasí. Sú elegantné a zároveň veľmi pohodlné. Sú super v tom, že ma v nich nič nezaskočí. Nosím ich do práce a keď sa vyskytne nečakané pozvanie na večernú spoločenskú udalosť, žiaden problém. ,Baganče‘, ktoré k nim zvyčajne nosím, si prezujem za topánky na podpätku (ktoré mám vždy v aute). Milujem aj klasické pánske košele a predĺžené dámske košele. Striedam  ich podľa nálady. Raz k nohaviciam, inokedy si k nej dám opasok, čižmy nad kolená a je to! Tento štýl mi vyhovuje, pretože rada nosím krátke veci. Mám úzku tvár a keď som celá zahalená, cítim sa v oblečení utopená. Preto ak máte podobný problém, odporúčam odhaliť kúsok vrchnej časti tela alebo nohy. Rovnako som zistila, že žena by mala mať v šatníku aj niečo, čo dodá aj športovému looku eleganciu. Donedávna som nosila takmer výhradne pánske veci. Kradla som ich kolegovi Milanovi aj bratovi a kombinovala na množstvo spôsobov. Tento štýl ma ešte neopustil, no ako dospievam, objavujem aj ďalšie štýly. Práve saká sú jednou z vecí, ktoré dokážu môj športový look povzniesť na celkom inú úroveň. Stačí skutočne málo. Roztrhané boyfriendy a pánske tričko v momente zoženštejú, ak si k nim dáte kvalitné sako a lodičky.“

Najnovšie prišla na chuť sakám
Najnovšie prišla na chuť sakám
Laura Witteková

Čítajte viac:

Módni návrhári, ktorých pozná celý svet: Čím sa živili ešte predtým než sa začali venovať móde?

A čo zimné bundy? Dá sa aj v treskúcej zime ostať šik? „Nemám rada zimu ani zimné bundy. Vlastním jednu ,páperku‘, no nerada ju nosím. Radšej stavím na vrstvenie, ktoré podľa mňa lepšie zahreje a je to efektnejšie. Tento rok som si zamilovala predĺžené kabáty, ktoré krásne zvýraznia siluetu. Podmienkou však je nájsť taký, ktorý vám padne ako uliaty. Ja som také našla v predajni Pietro Fillipi,“ teší sa Klementína.

Čítajte viac:

Módna elita: Top slovenskí návrhári prehovorili o svojich začiatkoch!

Čo inšpiruje kreatívnu dvojicu, ktorá vedie populárnu módnu značku WTF?!

Top päťka Klemetíny

  1. Košeľové šaty sú momentálne moja topka a mám ich hneď niekoľko. Sú nesmierne praktické a hlavne variabilné.
  2. Dôkazom môjho „dospievania“ je novinka v mojom šatníku – saká. Musia však dobre padnúť, byť jednoduché, no zároveň niečím zaujímavé.
  3. Slnečné okuliare sú samozrejmosť. Najnovšie som prepadla okrúhlemu tvaru, ktorý som doteraz nikdy nenosila.
  4. Keďže rada nosím krátke šaty, sukne a tuniky, sú dôležité aj topánky, ktoré sa takto stanú výrazným prvkom outfitu. Aj pri topánkach mám rada jednoduchú eleganciu a dôraz na detail.
  5. Ako každá žena milujem kvalitné kabelky, na ktoré si potrpím. Sú čerešničkou na torte celého looku.

Čítajte viac:

MÓDA nemusí ubližovať: Ako to chodí v továrňach so značkou Made in Bangladesh?