Urobili tak aj svetoví dizajnéri, ktorí nakopnú vašu fantáziu, ako ho kombinovať v outfite. Inšpirovať sa môžete aj farebnými kombináciami a verte, že tento motív sa vám bude vyrábať naozaj skvele. Je to ideálny spôsob, ako vdýchnuť nový život starším kúskom a opäť ich nosiť. Ak si však netrúfate na kreatívnu chvíľku, určite nájdete svoje vysnívané kúsky aj v jarných či letných kolekciách. Do kvalitného kúsku sa vám oplatí investovať, keďže batik tak sa drží na výslní už niekoľko sezón, a tak ho určite vynosíte.

Dior kolekcia jar/leto 2021.
Zdroj: Getty images

A ako kreatívne kombinovať batikové kúsky? Veľmi jednoducho! Ide takmer o umelecké dielo, preto nádherne ukáže na väčších plochách. Ideálnym kúskom v tomto prípade budú šaty či sukňa, ktorými si vyčarujete nádherný bohémsky look. Všetko môžete dotvoriť doplnkami z prírodných materiálov, ktoré ešte viac podčiarknu boho ladenie. Neutrálne farby doplnkov zjemnia efekt výrazného batiku. Ak hľadáte subtílnejšiu variáciu, stavte len na jeden dominantný kúsok a doplňte ho minimalistickými kúskami. Tričko je osvedčený prvok, ktorý sa vám bude najľahšie mixovať do outfitu.

Inšpirovali sme vás? Tak skúste si vytvoriť svoj originálny motív, ak ho ešte nemáte. Máme pre vás hneď šesť jednodchých spôsobov, ako si batikovou technikou zafarbiť tričko. Budete prekvapené, čo všetko si viete vytvoriť!