Jednotlivé looky inšpirované svetovými dizajnérmi vám ukáže vizážista Tomáš Vida z Dermacolu.

Chanel

Kompaktné líčenie tón v tóne s jemným vampy nádychom zvýrazní vašu ženskosť. Zlaďte očné tiene, rúž aj pleťovku v tlmených farbách béžovej. Oči vytieňujte jednofarebným tieňom, ktorý roztieňujte na horné aj spodné viečko. Ak potrebujete verziu do práce či na bežné denné líčenie, stavte na matné tiene aj rúž. Na večerné líčenie, naopak, použite produkty s jemným odleskom, ktoré všetkému pridajú slávnostný nádych.

Líčenie v štýle Chanel.
Zdroj: Tomáš Thurzo

Inšpirácia z prehliadky:

Chanel jar/leto 2023.
Zdroj: Profimedia

Carolina Herrera

Opäť platí, že ružová je najvýraznejším odtieňom jari. Tentoraz však dostala sofistikovanejší vzhľad. Najlepší spôsob, ako ju nosiť, je inšpirovať sa lookmi od Caroliny Herrery. Sýta ružová zažiari na perách so zamatovým efektom ako kontrast k sviežej a prežiarenej pleti. Vykreslite precízne líniu pier, aby ste im pridali objem.

Líčenie v štýle Carolina Herrera.
Zdroj: Tomáš Thurzo

Inšpirácia z prehliadky:

Carolina Herrera jar/leto 2023
Zdroj: Getty images

Louis Vuitton

Líčeniu očí už dlho dominuje linka na hornom viečku, ale táto sezóna oslavuje návrat linky na spodné viečko. Nechajte pracovať fantáziu a vykreslite ho naozaj výrazne. Líniu na vonkajšom kútiku vytiahnite do mačacieho tvaru, čím prehĺbite svoj pohľad. Nezabudnite ceruzkou zvýrazniť aj vnútornú líniu viečka, aby ste dosiahli prepojený look. Horné viečko vykreslite nude očným tieňom, aby naozaj dominovala len čierna linka.

Líčenie v štýle Louis Vuitton
Zdroj: Tomáš Thurzo

Inšpirácia z prehliadky:

Louis Vuitton jar/leto 2023.
Zdroj: Getty images

Halpern

Farby na jar dostanú aj výrazné odlesky. Ak milujete extravagantné líčenie, tento trend je pre vás ako stvorený a hodí sa na blížiace sa festivalové leto. Nežné marhuľové podtóny pri líčení očí dotvorte kovovými odleskmi, ktoré rozžiaria váš pohľad. Pre znásobenie efektu ich môžete vyšperkovať aj kamienkami, ktoré sa budú v žiare svetiel náramne trblietať.

Líčenie v štýle Halpern.
Zdroj: Tomáš Thurzo

Inšpirácia z prehliadky:

Halpern jar/leto 2023.
Zdroj: archív firmy