Každý chce vyzerať dokonale a bezchybne. Preto naše šatníky praskajú vo švíkoch. No hoci je samostatných kúskov naozaj dosť, nikdy nemáte čo na seba. Problémom je, že nemáte inšpiráciu pre poskladanie toho pravého „orechového“ výsledného outfitu. Preto sme tento problém vyriešili za vás. S týmto návodom nikdy nevyčerpáte studnicu nápadov a už nikdy nebudete mať pocit, že nemáte čo na seba. Len čítajte ďalej a dozviete sa, odkiaľ načerpáte najviac fashion nápadov!

1. FILMY

Prvým a najúžasnejším zdrojom inšpirácie pre mnohých nadšencov módy sú predovšetkým filmy. Kostýmy, ktoré sa v nich nachádzajú totiž nikdy nie sú náhodným javom. Práve naopak! Každý kúsok prešiel podrobnou kontrolou dizajnérov a má dôležitú úlohu – odzrkadľuje dobu, éru, sezónu, spoločenskú situáciu a postavenie, skrátka zosobňuje všetko čo by mal správny outfit mať.

Marilyn sa stala múzou pre mnoho fashion nadšencov.
Marilyn sa stala múzou pre mnoho fashion nadšencov.
pinterest.com/cosmopolitan.com

foto: pinterest.com/cosmopolitan.com

2. MAGAZÍNY

Možno pre niekoho stará škola, ale skúste sa zamyslieť čo zaistilo hviezdnu slávu časopisom ako Vogue, Cosmopolitan či ELLE. Nejaký dôvod tam bude a rubrika o receptoch to pravdepodobne nebude. Okrem úžasných módnych kreácií sa môžete naučiť niečo aj o vlasovej starostlivosti a make-upe. Ato predsa pre nás ženy vôbec nie je zlá vyhliadka.

Najznámejší módny časopis sveta, Vogue.
Najznámejší módny časopis sveta, Vogue.
pinterest.com/lamaisonbyelle.wordpress.com

foto: pinterest.com/lamaisonbyelle.wordpress.com

3. PREHLIADKOVÉ MÓLA

Odkiaľ pochádzajú najnovšie módne trendy? No predsa z najznámejších módnych domov sveta. Všetko sa odvíja od nich, oni udávajú ten správny krok! Niekedy úplne postačí vynechať extravagantný kúsok v podobe gýčových okuliarov a hviezdny vzhľad je na svete. Občas naozaj stačí len chodiť s otvorenými očami.

Prehliadkové móla sú plne inšpirácií.
Prehliadkové móla sú plne inšpirácií.
pinterest.com/kamzakrasou.sk

foto: pinterest.com/kamzakrasou.sk

4. FASHION BLOGY

Možno to znie ako banálne klišé, ale niektoré fashion blogerky skutočne vedia ako to vo svete módy funguje. A čudovali by ste sa, koľko žien čerpá inšpiráciu práve prostredníctvom podobných stránok. Stačí si jednoducho nájsť takú, ktorá je vášmu srdcu a šatníku blízka a čochvíľa sa budete cítiť ako filmová hviezda na červenom koberci. Okrem blogovania o móde sa tieto kočky často venujú aj iným veciam – cestujú, varia a pod. Ďalšie eso v rukáve, nemyslíte? Sú to skrátka dve muchy jednou ranou.

Fashion blogerky dnes vedia ako na to!
Fashion blogerky dnes vedia ako na to!
pinterest.com/trendingpin.blogspot.com

foto: pinterest.com/trendingpin.blogspot.com

5. LOOKBOOK

Dokonalá internetová stránka na ktorej nájdete všetko. A to doslova! Každá krajina má vytvorený vlastný profil s osobitým štýlom. Všetko je zadokumentované v tisícoch fotografií. Základnou myšlienkou je uverejniť fotku, resp. obraz toho čo máte na sebe, kategorizovať jednotlivé kúsky oblečenia pre lepšiu orientáciu a „postnúť“. Nech svet vidí, že každý je jedinečný a všetci milujeme skvelý štýl.

Aj internet je plný inšpirácie, stačí hľadať!
Aj internet je plný inšpirácie, stačí hľadať!
pinterest.com/creactiveinc.com

foto: pinterest.com/creactiveinc.com

6. KATALÓGY

Poznáte to - poštár vám do schránky vhodí obľúbený módny katalóg a vy už cestou do domu pátrate v mysli po pere, aby ste si čo najskôr mohli okrúžkovať všetky kúsky, ktoré máte v pláne objednať? Možno sa stane, že všetko čo sa vám páči si nebudete môcť dovoliť, ale stále je tu možnosť vysnívaný outfit odkukať a možno ho nahradiť menej drahými podobnými kúskami.

Aj v magazínoch môžete načerpať inšpiráciu.
Aj v magazínoch môžete načerpať inšpiráciu.
pinterest.com/beverlyhillsmagazine.com

foto: pinterest.com/beverlyhillsmagazine.com

7. TV PROGRAMY

Podobne ako vo filmoch, aj v seriáloch či v reality shows existuje tím ľudí, ktorý sa venuje tomu, aby bolo na obrazovke všetko tip-top a vyzeralo ukážkovo. Opäť si stačí vybrať ten seriál, ktorý vám je štýlovo najbližšie a inšpirácie budete mať aj na rozdávanie, za to ručíme!

A čo tak inšpirovať sa obľúbenými seriálovými postavami?
A čo tak inšpirovať sa obľúbenými seriálovými postavami?
pinterest.com/fashionbloggersposts.tumblr.com

foto: pinterest.com/fashionbloggersposts.tumblr.com

Čítajte viac:

MÓDNA POLÍCIA z Met Gala a 10 najextravagantnejších rób: Kto obsadil prvú priečku?

Tieto plavky jednoducho musíš mať: Lemonky spôsobili hotový BOOM!

Kimlička radí: 10 párov topánok, ktoré by mala mať správna módna maniačka!

9 skvelých tipov, ako bude každý váš outfit pôsobiť kvalitne a draho

Tento trik, ktorý stojí iba 6 eur, urobí tvoj outfit viac štýlovým a trendy